11.01.2016, 18:10 | czytano: 1116

Rysunki Agnieszki Łukaszewskiej (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbył się wernisaż wystawy Agnieszki Łukaszewskiej „Defekty idealne. Mój Gaszyn . F1.”
- Rysunek, to według mnie, najbardziej podstawowa forma zapisu. Dwuwymiarowa płaszczyzna kartki papieru pozwala bez ograniczeń notować myśli, emocje, upływ czasu, konstruować przestrzenie wielowymiarowe. Daje też możliwość zwięzłego, umownego zapisu złożonych treści. Moje prace stanowią rodzaj rysunkowego dziennika. Inspiracją do ich powstania jest moja codzienność - zobaczone i zapamiętane zdarzenia, sytuacje, spotkane osoby. Szczególnie ważne są dla mnie portrety, a wizerunek twarzy jest najczęstszym motywem moich rysunków- pisze autorka w opisie wystawy.
Agnieszka Łukaszewska ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i Wydział Grafiki ASP w Krakowie. W roku 2003 za swoją pracę artystyczną otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. W 2008 roku obroniła doktorat na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Pracowni Rysunku na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, grafiką i rzeźbą.

pk/ zdjęcia Piotr Korczak
komentarze
znafca15.01.2016, 11:45
słabe to
Zobacz pełną wersję podhale24.pl