15.01.2016, 00:14 | czytano: 2816

Dzień Babci i Dziadka w Harkabuzie (zdjęcia)

W Remizie OSP w Harkabuzie odbyło się coroczne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka połączone z XV Rodzinnym Konkursem Kolęd i Pastorałek.
Dzieci z klas 0-III przygotowały występ artystyczny składający się z chóralnie odśpiewanej kolędy oraz inscenizacji baśni o dwunastu miesiącach. Po życzeniach, uściskach, prezentach i gromkim "sto lat" odbyła się druga część wieczoru, czyli konkurs kolęd. Wzięło w nim udział sześć rodzin, a jury w składzie: ks. Leszek Uroda, wicewójt Rafał Grygorowicz, Teresa Rusnak i Maria Sęk) zdecydowało, że trzecie miejsce otrzymuje rodzina Śmiechów, Zborków oraz Gutów i Kierpców, drugie - rodzina Szarlejów, a zwyciężyła rodzina Szyszków oraz rodzina Długopolskich.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i prezentami ufundowanymi przez GOK w Rabie Wyżnej.

Podziękowano także odchodzącej wkrótce na emeryturę Teresie Smółce za życzliwość, wsparcie i nieocenioną pomoc w organizowaniu wielu imprez i uroczystości.

Kolejny punkt programu przewidywał rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego w grudniu przez Stowarzyszenie Czarna Orawa. Zadanie uczestników konkursu polegało na przygotowaniu trójwymiarowej szopki. Wyróżnienia otrzymali: Magdalena i Marcelina Bieniek, Szymon Łabuda, Martyna Dzióbek, Jakub Pawliczak i Roksana Danowska.

Miejsce trzecie - Weronika Śmiech, drugie Wojciech i Filip Gut a pierwsze Oliwier Niedojad.
Gdy rozdano wszystkie nagrody i wszystkie cukierki, dzieci wróciły do domów, a Babcie i Dziadkowie zostali na przepysznym poczęstunku, na ploteczkach i tańcach, miło spędzając czas w towarzystwie rówieśników.

Tekst i zdjęcia Ilona Traczyk-Bożek
Może Cię zainteresować
komentarze
Śpisok18.01.2016, 12:57
Orawcy się bawio
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl