17.01.2016, 14:20 | czytano: 684

Szczawnicka Akademia Bramkarska

W Szczawnicy została podpisana umowa na prowadzenie zajęć sportowych w ramach Akademii przez Prezesa Klubu Jarmuta-Kolex Ireneusza Hamerskiego oraz pomysłodawcy i opiekuna Akademii Bramkarskiej Pawła Zwolińskiego.
Akademia Bramkarska „Perfect Goalkeeper” Pawła Zwolińskiego to profesjonalne treningi prowadzone od 2014 dla bramkarzy drużyn piłkarskich. Akademia Bramkarska Pawła Zwolińskiego powstała z myślą o młodych adeptach kunsztu bramkarskiego którzy chcą podnosić swoje umiejętności na tej pozycji bez względu na przynależność klubową.
Podstawowym celem akademii jest prawidłowe wychowanie młodego człowieka, który w przyszłości stanie się dorosłym i będzie musiał podejmować samodzielne decyzje, oraz podnosić umiejętności ruchowe w tej profesji. Z inicjatywy Zarządu Klubu Sportowego Jarmuta-Kolex Szczawnica zajęcia przez Akademię będą również prowadzone dla zawodników drużyn pienińskich.

Począwszy od 5 lutego (w piątki o godz. 18:15 na sali gimnastycznej w Szczawnicy) raz w tygodniu specjalistyczną opieką bramkarską zostaną objęci bramkarze KS Jarmuta-Kolex, ale oferta współpracy i wspólnych treningów zostanie również wystosowana do pozostałych drużyn piłkarskich z rejonu Pienin tj. Sokolicy Krościenko, Lubania Tylmanowa czy drużyny Gorc Ochotnica Dolna. Jeżeli będzie zainteresowanie ze strony tych Klubów to bramkarze z pozostałych miejscowości mogą po indywidualnym uzgodnieniu warunków z Akademią Bramkarską uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w Szczawnicy.

Paweł Zwoliński to były zawodnik m.in. Sandecji Nowy Sącz, Barciczanki Barcice. Poprzez Akademię Bramkarską prowadzi zajęcia wspólnie z Mateuszem Różalskim (były zawodnik Sandecji), oraz Łukaszem Zwolińskim dla zawodników z rejonu Nowego Sącza, Limanowej i Nowego Targu, Starego Sącza i Wadowic. Łącznie w prowadzonych przez Akademię treningach uczestniczy tygodniowo ok. 100 zawodników z rejonu Małopolski zrzeszonych w różnych klubach sportowych w wieku od 12 do 25 lat. Zgodnie z założeniem pomysłodawcy Akademii głównym celem jest wychowanie szerokiego grona bramkarzy piłkarskich i stworzenie warunków do profesjonalnego-sportowego rozwoju dla zainteresowanej zajęciami sportowymi młodzieży i dzieci, a w przyszłości wychowanie zawodników klubów ligowych z terenu Małopolski Południowej.

Zachęcamy dzieci oraz młodzież do aktywnego spędzania czasu z możliwością podnoszenia umiejętności ruchowych oraz umiejętności specjalistycznych na tej pozycji za pomocą odpowiednich form, metod, przyrządów, środków treningowych. Uczestnikiem Akademii może być każdy kto ma chęć rozwijać się sportowo pod nadzorem profesjonalnych trenerów. Zawodnicy Akademii Bramkarskiej w Szczawnicy będą mieli okazję uczestniczyć w treningach bramkarskich ze znanymi osobistościami ze świata piłkarskiego.

źródło: materiał prasowy
komentarze
Mały17.01.2016, 16:27
Ci trenerzy bramkarscy to jakoś mało znani są.
Nic specjalnego nie widać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl