21.01.2016, 14:26 | czytano: 2941

List. "Obes**ny Jan Kanty!"

NOWY TARG. "Witam, chcę poruszyć stary problem dotyczący szkód wyrządzanych przez gołębie na nowotarskim, odrestaurowanym rynku" - pisze na kontakt@podhale24.pl mieszkanka ulicy Sokoła.
"Ptasie odchody niszczą nie tylko piękną kapliczkę, lecz również płytę rynku, ławeczki, dachy, elewacje budynków. Z moich obserwacji wynika, że właściciele walczą z plagą gołębi na własną rękę. Zakładanie kolców nie jest wystarczająco skuteczne. Gołębie zmieniają jedynie miejsce stadnych posiadów. Ich populacja stale rośnie, ponieważ gołębie są dokarmiane przez mieszkańców NT. Uważam, że Urząd Miasta powinien przedsięwziąć skuteczne działanie w celu ograniczenia populacji miejskich gołębi. Być może dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sokolnika podobnie jak w innych miastach".
Mieszkanka ul. Sokoła
Może Cię zainteresować
komentarze
Wyrocznia25.01.2016, 01:25
Gdybym nie czytał podhale24, to pewnie nigdy bym nie dowiedział się, że istnieje jakiś problem z gołębiami. Najwyraźniej ludziom się nudzi i wymyślają błahe problemy.
jest , ale jakoby go nie było23.01.2016, 18:04
Myślę ,że burmistrzowi nas....ą na garnitur i dalej będzie bez reakcji, bo tako jakoby burmistrza w mieście nie było. Mimo ,że podobno jest, ale tako jakoby go nie było.Czekamy wyborów, bo już sie nie da żyć w tym mieście. Zasmrodzone, zagnojone , brudne , zadymione. Tragedia
xx23.01.2016, 11:27
A co na to nowotarskie koła łowieckie??
do autorki listu22.01.2016, 20:24
W czwartek krzyczysz, że to skandal, że należy wytruć te wstrętne ptaszyska, a w niedzielę przykładnie pomykasz na jednej nóżce do kościółka. "Piękna kapliczka" ważniejsza od żywego stworzenia. Hipokrytka. Przypomnij sobie kto z tym betonem wszedł w środowisko m.in. gołębi...
NT4922.01.2016, 19:56
wszystkie miasta walczą z plagą gołębi.nie wiem dlaczego miasto Nowy Targ nic nie robi w tym zakresie.
195822.01.2016, 19:06
@Ghoustman

Zrób to co radzil Petru Pawłowicz - albo nie bo tam bedzie tylko gluchy odgłos - Nie masz nic z podatkow???????
A policja ktora ma chronic Cie przed bandziorami...
A pogotowie gdy cos Ci sie dzieje...
A Straż gdy Ci sie cosik pali...
A szkola która uczy twoje dzieci itd itp to wszystko budżet z TWOICH podatkow......
Gołębie - nie mowie tepic /to niemożliwe/ ale ograniczac populacje - plaga gołebi i plaga myszy i szczurow w piwnicy - równie jednako je kochasz /bez obrazy/ miłosniku przyrody.
Przeżyłem guano golębie na garniturze /marynarka out/ przeżyłem gume na nowych portkach i mam ograniczone zaufanie do ptaszkow i kultury ludzkiej.

pozdrawiam - mieszkaniec miasta w ue z szaletem publicznym w parku
Monia22.01.2016, 15:08
Co Ty Ghoustman wypisujesz,
że wystarczy Cif i mop żeby posprzątać po gołębiach. Widać,że nigdy tego nie robiłeś, bo nie wiesz jak trudno jest usunąć odchody gołębie. Wżerają się w każde podłoże. Robią nieodwracalne szkody.Spróbuj poczytać na ten temat.
Ghoustman22.01.2016, 10:40
Ja rozumiem podatki są kontrowersyjnym tematem, mnie zaskakuje to, że są jeszcze ludzie, których to dziwi. My płacąc podatki nigdy nic nie mieliśmy i nie będziemy mieć to jest wiadome i tak było i będzie, musimy się z tym pogodzić! Żywimy pasożytów, którzy siedzą na "wysokich stanowiskach w urzędach i nic nie robią, albo udają, że robią tworząc marne projekty, które nie przynoszą oszałamiającego efektu ". Może się to kiedyś zmieni jak nadejdzie cud, że zmieni się rząd i władze naszego państwa z naciskiem na prawo i ich marne wyroki sądowe, ale wydaje mi się że prędzej doczekamy apokalipsy niż zmian w naszym państwie, taka jest prawda moi drodzy państwo, spójrzmy prawdzie w oczy (która jest bardzo bolesna, my też mamy prawo powiedzieć jak nam się żyje). Nie chce tutaj dyskutując z państwem robić "wojny", ale to chyba jest po części prawda co w/w i powinniśmy tutaj mieć wspólne pozytywne wnioski z tego. Dajmy sobie spokój z tym, bo więcej nerwów nam to zje niż coś zdziała pozytywnego. Na pewno informacja o tym, że należałoby wynająć służby sprzątające sprawiłoby ubaw w urzędzie i mieli by fajny mit do obalenia, ale przyniosło to by marny efekt (stwierdzili by: że byłby to zbyt drogi projekt do zrealizowania, gdyż miasto jest zadłużone w ogromnych kredytach, tylko skąd te kredyty jak zamiast to miasto być piękniejsze wygląda z roku na rok coraz gorzej...) No niestety, dlatego uważam że najbardziej szlachetnym czynem będzie temat zamknąć miłym akcentem w naszym wywodach o życiu, wiedzieć swoje i być pozytywnie nastawionych do życia. Gołąbki niech sobie spokojnie żyją i niech tak zostanie, żyjmy w zgodzie z naturą.Pozostaje kupić cifa za 4zł w lewiatanie i mopa, posprzątać bałagan i zachowamy szlachetny czyn, który kiedyś się nam może odwdzięczyć :-) (także pozytywniej moi mili). Jeśli ktoś nadal bardzo narzeka na te podatki to można w e.leclerku kupić cifa eco+ za ok 2 zl i wyjdzie taniej :-) . Nie doczekamy się na chwile obecną jakiś działań, wiec lepiej po prostu wykazać się z bardziej szlacheckiej strony, może jak się opublikuje taką akcje sprzątania na ulicy to jakieś "zimno krwiste serca" w urzędzie poruszy, ale my wyjdziemy wtedy na tym lepiej :-) (także pozytywniej moi drodzy)
Pozdrawiam
Żółw nindża.22.01.2016, 09:40
Gołąb to największy miejski szkodnik. Nie bez powodu nazywa się go latającym szczurem. Ptak, który żre to co mu ludzie dają i zasra wszystko dookoła. Gołębie nie mają instynktu takiego jak inne ptaki, żeby poszukać jedzenia w trawie, na drzewie itd...Wpieprza to co mu się pod nos podsunie, roznosząc przy tym choroby i niszcząc wszystko, co spotka na swojej drodze.
Jak dla mnie mogli by zlikwidować całą populację gołębia na świecie i nawet bym nie zapłakał.
nie wiem co z gołębiami22.01.2016, 08:43
ale z Janem Kantym nie jest dobrze. Konserwacja kapliczki kosztowała sporo a tymczasem wypasione gołębie ją zniszczyły...na szczęście w Nowym Targu nie szanuje się w ogóle ani kultury ani historii tak więc nie ma problemu
mannnnn21.01.2016, 19:30
Do ghoustmann czy jakoś tam nie należy dokarmiac ptactwa szczególnie pieczywem solonym gdyby ludzie i okoliczni mieszkańcy by tego nie robili to by ich tam nie było . Masz psa to sprzątać po nim musisz chyba że lubisz w domu syf przyjdź i posprzątaj rynek a nie wymagaj by na koszt podatników to robiono .powinna być duża tablia zakaz do karmienia ptakow bo oprócz gołębi sraja tym dokarmianiem kawki, wrony i inne.
Słomka do słomki21.01.2016, 18:49
Bierzmy przykład z innych państw,tam obywatel mając broń pneumatyczną może strzelać do ptaków które się nadmiernie rozpleniły.
allla21.01.2016, 16:52
Zgadzam się z Ghoustman' em. Słyszałam, żę do karmy można dosypywać specjalny środek, który ogranicza rozpładnianie się gołebi. Mozna to stymulować. Nie trzeba ich koniecznie tępić. Mają swój urok. Są piękne. Dzięki nim częściej będziemy sprzatać. Ciekawe, że nie przeszkadzaja niektórym poprzyklejane do kostki chodnikowej ,płyty całego rynku ,ławeczek , wyplute gumy do żucia, które bardzo trudno jest usunąć , a kupki ptaszków w porównaniu do tego klajstru to pikuś.
Halusja21.01.2016, 16:02
Gołębie roznoszą choroby, odchody powodują alergie. UM powinien szybko uporać się z tym problemem. Jak do tej pory Urząd Miasta zachowuje się tak jakby problemu nie było.
Dlaczego radny z tego okręgu nie reaguje? Przecież również ta sprawa należy do jego obowiązków.
Ghoustman21.01.2016, 15:27
Gołębie niczego złego nie robią, a dokarmianie jest konieczne i bardzo miłe ze strony mieszkańców (żyć w zgodzie z naturą, bo tak nas stworzono, trzeba to dostrzec to jest piękne!). Zwierzęta są żywymi stworzeniami i tak samo jak ludzie też potrzebują "coś zjeść". Nie rozumiem problemu autorki listu, jak nabrudzą gołębie fekaliami to trzeba po prostu posprzątać, a nie robić aferę i zaśmiecać portal podhala24 takimi groteskowymi listami, bo w mieście są gorsze zaniedbane sprawy, których się tutaj na portalu nie porusza... A powinno! Jeśli chodzi o poruszony temat gołębi to zwracam się do Sz. P autorki i innych mieszkańcy, którym się nie podobają przebywające gołębie, aby w końcu dostrzegli coś pozytywnego w tym, te stworzenia są niewinnymi pięknymi stworzeniami i należy z nimi żyć w zgodzie, a broń Boże robić krzywdę w celu ich likwidacji, nie wyobrażam sobie takiej sytuacji! Bo to jest barbarzyństwo! Jeżeli gołębie chcą tutaj być, to niech będą! (Prawo natury) Także proszę więcej pozytywnego nastawienia do życia ,wziąć mop i dobrego cifa i posprzątać bałagan i nakarmić biedne gołąbki. :-) To jest szlachetne, także myślę, że temat jest raczej pozytywnie zakończony. Są ważniejsze tematy do poruszania na tym forum. Pozdrawiam :-)
Hero21.01.2016, 15:03
DO Wow

To JEST bardzo ważna sprawa, te ptaszyska niszczą wszystko
oko21.01.2016, 14:56
Zamiast "Hymnu" trzeba z ratusza puszczać odgłosy Jastrzębia Gołębiarza - gołębie poooolecą
Wow21.01.2016, 14:51
No tak nie ma ważniejszych spraw....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl