28.01.2016, 16:28 | czytano: 1669

Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny w Ludźmierzu

Poświęcona przez papieża Franciszka kopia obrazu Świętej Rodziny, którego XVIII-wieczny pierwowzór znajduje się w Papieskim Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Watykanie, dotrze 31 stycznia do Ludźmierza.
Nawiedzenie obrazu w parafii Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu rozpocznie się w niedzielę 31 stycznia od mszy świętej o godz. 9.00 i potrwa do 6 lutego br. Stało się ono możliwe dzięki wspólnej inicjatywie ks. proboszcza Jerzego Filka oraz Rycerzy Kolumba z Ludźmierskiej Rady, którzy to są jego kustoszami.
Obraz wokół którego skupia się program modlitw na najbliższy tydzień jest akwafortą przedstawiającą Najświętszą Rodzinę wykonaną przez Giovanniego Balestrę (1774-1842). Oryginalna akwaforta wykonana przez Balestrę na podstawie obrazu Giovanniego Battisty Salvi da Sassoferrato (1609-1685) znajduje się w Papieskim Instytucie im. Jana Pawła II Studiów nad Małżeństwem i Rodziną w Rzymie.

- Każdy z uczestniczących w nabożeństwie lub eucharystii otrzyma obrazek z wizerunkiem Świętej Rodziny i modlitwą w intencji rodzin. W tym czasie będzie też można nabyć u Rycerzy Kolumba specjalny Rytuał Rodziny, z propozycjami modlitw, błogosławieństw i nabożeństw – informuje Wielki Rycerz Rady 14001 im. Matki Bożej Ludźmierskiej Paweł Put.

Szczegóły: TUTAJ

oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl