05.02.2016, 12:18 | czytano: 1786

Pluszaki Teddy Bear Toss trafiły do Rabki-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Hokeiści Podhala Nowy Targ przywieźli 200 pluszaków dzieciom z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Rabce – Zdroju, przedszkolakom z sanatoriów rabczańskich ŚCRU, IGiChP oraz Uzdrowiska Rabka SA. Uczniowie Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w „Teresce” dary otrzymają po powrocie z ferii zimowych.
Na wielu lodowiskach całego świata organizowane są akcje „Teddy Bear Toss” polegające na rzucaniu przez kibiców na lód pluszowych misiów, piesków i innych zwierzątek po zdobyciu bramki przez ich ulubioną drużynę hokejową. Następnie pluszaki są zbierane i przekazywane między innymi dzieciom w szpitalach, sanatoriach i przedszkolach.
Zawodników „Szarotek”, którym przewodził kapitan drużyny Jarosław Różański, bardzo serdecznie powitały dzieci z wyżej wymienionych placówek a także „szefowe” PSOUU Józefa Nizioł i Bożena Sularz oraz Barbara Rapacz dyrektor sanatoryjnych przedszkoli specjalnych. Prezenty sprawiły najmłodszym wiele radości. Sportowcy nawiązali znakomity kontakt z uczestnikami, a podczas spotkań krótko i ciekawie opowiedzieli o swoim „hokejowym życiu”.

Gościom z Nowego Targu wręczono między innymi pamiątkowe medale Integracyjnej Spartakiady Dzieci i Młodzieży i Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady. Organizatorem spotkania na terenie Rabki był radny powiatowy Marek Szarawarski.

Źródło: organizatorzy, zdjęcia Piotr Kuczaj
Zobacz pełną wersję podhale24.pl