14.02.2016, 12:12 | czytano: 919

Zbliża się III Ogólnopolska Zimowa Senioriada

- Zakończyliśmy przyjmowanie zapisów do udziału w III Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie na Podhalu, która odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 1-2 marca br. - informuje Marek Szarawarski. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziały 22 Uniwersytety Trzeciego Wieku i inne stowarzyszenia seniorialne - w tym z Ukrainy i Austrii. Senioriadzie patronuje Podhale24.
W ośmiu konkurencjach - „kręgle curlingowe” na lodzie, biegi narciarskie lub biegi, slalom narciarski, rzut „śnieżkami do celu”, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy, nordic walking połączony z konkursem wiedzy wystartuje 320 kobiet i mężczyzn z 22 Uniwersytetów. Reprezentowane będą: Wojkowice, Andrychów, Kęty, Lublin, Nowy Targ, Zawiercie, Józefów, Myszków, Gliwice, Kielce, Malbork, Chrzanów, Rzeszów, Oświęcim, Wołyń /Ukraina/, Łazy, Nowy Sącz, Zakopane, Rabka-Zdrój, Wadowice, Kraków i Wiedeń.
W pierwszym dniu III OZS zawodnicy i organizatorzy spotkają się na spektaklu „Co Wom powim to Wom powim” Teatru Rabcio a następnie na uroczystej kolacji w restauracji „Victoria.

- Podczas naszej Senioriady planujemy przeprowadzenie akcji nazwanej przez nas „Mała Orkiestra Codziennej Pomocy” w trakcie której wolontariuszki z LO Romera będą zbierać pieniądze na spłatę kotła gazowego oraz wymianę instalacji elektrycznej w budynku Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Rabce – Zdroju przy ul. Podhalańskiej. Będziemy też promować leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowym - dodaje przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Senioriady.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl