08.03.2016, 21:51 | czytano: 951

Najzdolniejsi wychowankowie Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej ćwiczą przed wyjazdem na koncert do Warszawy (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
W dniach od 10 do 13 marca uczniowska reprezentacja Orawskiej Samorządowej Szkoły Muzycznej pojedzie do Warszawy, aby wraz z zaprzyjaźniona Społeczną Szkołą Muzyczną im Witolda Lutosławskiego wystąpić z koncertem na deskach stolicy. Formą przygotowania do wyjazdu był dzisiejszy koncert w w sali Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce.
- Skorzystamy także z okazji aby zapoznać naszą młodzież z niektórymi atrakcjami miasta - na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu jest wyróżnieniem dla wszystkich biorących w nim udział. Jest to więc zarówno przyjemność jak i odpowiedzialność za piękne reprezentowanie naszej szkoły. Uczniowie jadący do Warszawy zostali, w odróżnieniu od wyjazdów na koncerty do Filharmonii, wytypowani prze nauczycieli prowadzących zajęcia zbiorowe - chór i orkiestrę, z czego wynika także, że jadą tylko dzieci starsze uczące się w klasach o czteroletnim cyklu kształcenia. Mam nadzieję, że wyjazd ten będzie wspaniałym przeżyciem dla wszystkich biorących w nim udział - podsumowuje dyrektor szkoły Marek Ciesielski.
opr. i zdj. Łukasz Sowiński
Zobacz pełną wersję podhale24.pl