14.03.2016, 17:34 | czytano: 1491

Tydzień z Internetem w Małopolsce

Jak bezpiecznie kupować w sieci? Jak stworzyć bezpieczne hasło? Czy bankowość internetowa jest bezpieczna? – na te i inne pytania usłyszą odpowiedź uczestnicy warsztatów w ramach „Tygodnia z internetem”. Małopolska po raz czwarty włączyła się w tę ogólnoeuropejską kampanię.
Do 20 marca, w całej Małopolsce rozpocznie się tegoroczna edycja „Tygodnia z Internetem”. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także seniorzy i osoby chcące od podstaw poznać obsługę komputera, Internetu i smartfonu będą mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnych warsztatach organizowanych w całej Małopolsce.
Tematem przewodnim tegorocznych spotkań będzie świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci, a temat ten rozwijany będzie w ramach scenariusza zajęć pt. „Bezpieczny E-konsument”. Pozostała tematyka obejmuje m.in.:

Internet bez granic – podczas warsztatów będzie można poznać podstawy obsługi komputera i korzystania z Internetu
technologie mobilne – podczas warsztatów można się dowiedzieć jakie możliwości oferują smartfony i tablety (głównie dla seniorów, ale z możliwością włączenia też innych grup wiekowych), zachęcanie do nauki kodowania – podczas spotkań, poszukamy odpowiedzi dlaczego warto umieć kodować i jak czerpać z tego przyjemność. Zajęcia adresowane głównie do dzieci z klas szkoły podstawowej, młodzieży gimnazjalnej i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, umiejętności cyfrowe na rynku pracy – spotkania dla młodzieży zachęcające do kariery w branży IT oraz do zdobywania umiejętności cyfrowych potrzebnych na rynku pracy.

Podsumowanie warsztatów i wydarzeń w ramach „Tygodnia z internetem” w Małopolsce oraz wręczenie nagród nastąpi 19 marca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to coroczna ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet oraz rozwijania umiejętności cyfrowych.
Więcej informacji o kampanii, spotkaniach oraz formularz rejestracji na stronie tzi.malopolskie.pl.

Źródło: organizatorzy
Może Cię zainteresować
komentarze
ziomek14.03.2016, 20:15
Byle nie internet z NTVK.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl