17.03.2016, 14:39 | czytano: 792

Teatr muzyczny w Ochotnicy Górnej

Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej rozpoczął realizację projektu artystycznego skierowanego do uzdolnionych muzycznie i aktorsko dzieci oraz młodzieży szkolnej z terenu gminy.
- Do I-go etapu zapraszamy wszystkich zainteresowanych śpiewających, recytujących, grających na instrumentach muzycznych w dniu 20 marca br. na godz.18.00 do Wiejskiego Ośrodka Kultury na szczegółowe zapoznanie się z projektem wraz z przesłuchaniem chętnych - informują organizatorzy. - Kolejne etapy pracy z dziećmi będą miały na celu budowanie prawdziwego, dziecięcego teatru muzycznego oraz wystawienie autorskiego spektaklu zawierającego przesłanie młodych artystów z Ochotnicy do ich rówieśników z całej Europy.
Dzieci wezmą udział w cyklu zajęć sceniczno-wokalno-muzycznych, które poprowadzi doświadczony kompozytor i aranżer piosenek dla dzieci p. M. Busek współpracujący z W.O.K. Zajęcia odbywać się będą w Wiejskim Ośrodku Kultury w ustalonych dniach i godzinach. - Zwieńczenie projektu planujemy w studyjnym nagraniu piosenek wraz z rejestracją płyty DVD. Wyrażając zgodę na udział Państwa dzieci w częściowo płatnym powyższym programie, znacząco wesprzecie wysiłki realizacji naszego wspólnego dzieła, przy dużym wkładzie finansowym budżetu Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej - podkreślają organizatorzy.

Generalnym opiekunem literackim i autorem tekstów piosenek spektaklu jest prozaik, publicysta Bogdan Dworak.

Źródło: organizatorzy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl