20.03.2016, 00:51 | czytano: 1608

Anna Korczakowska z Jaworek Nauczycielem Muzyki Roku 2015

Podczas gali Konkursu Nauczyciel Muzyki 2015 organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych nauczycieli muzyki. Nauczycielem Muzyki 2015 została Pani Anna Korczakowska z Czarnej Wody w Jaworkach.
Anna Korczakowska jest artystą-muzykiem, absolwentką PWSM – Akademii Muzycznej w Krakowie. Wiele lat pracowała jako nauczyciel gry na fortepianie i przedmiotów teoretycznych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oświęcimiu. Była także redaktorem w Państwowym Wydawnictwie Muzycznym, a także nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. B. Rutkowskiego w Krakowie. W latach osiemdziesiątych przebywała w USA, gdzie pracowała m.in. jako nauczyciel muzyki i akompaniator w Chicago. Po powrocie do Polski pracowała jako nauczyciel w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. I. Paderewskiego w Krakowie. Jest chórmistrzem w Zespole Pieśni i Tańca „Małe Słowianki”, działającym w ramach Centrum Młodzieży w Krakowie. Aktualnie zespół liczy 300 członków w wieku 6 – 19 lat, a przez ponad 39 lat istnienia śpiewało i tańczyło w nim ok. 3700 wychowanków.
Pani Anna pracuje także jako chórmistrz w Chórze Akademicki Politechniki Krakowskiej „Cantata”. Prowadzi także zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Politechnice Krakowskiej. Obecnie śpiewa w Prasłowiankach. Jest to zespół złożony z byłych członków zespołu Słowianki, kultywującego polski i słowiański folklor.

Anna Korczakowska odznaczona została Brązowym Krzyżem Zasługi. Wyróżniona została między innymi Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury” i Odznaką "Honoris Gratia".
Działa w Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji i Rozwoju Jaworek.

Joanna Dziubińska pieniny24
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl