21.03.2016, 20:35 | czytano: 1991

Pozimowe sprzątanie nowotarskich ulic. Apel do kierowców

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Rozpoczęło się pozimowe sprzątanie dróg miejskich po zimie. - Zima może jeszcze się nie skończyła, ale samo ścisłe centrum chcemy już wysprzątać. Bardzo proszę, by kierowcy stosowali się do wywieszonych tabliczek informujących i nie blokowali samochodami wyznaczonych dróg - apelował podczas sesji burmistrz Grzegorz Watycha.
Jak mówi - "chodzi o to, by sprawnie można było to sprzątanie przeprowadzić".
Na wtorek (22 marca) ulice, przy których zaplanowano prace porządkowe to: Kościelna, Św. Katarzyny, Rynek, Szkolna, Pl. Słowackiego, Parkowa, Krótka i Kilińskiego.

"Ulice które nie zostaną wysprzątane w danym dniu, zostaną posprzątane w innym terminie, który zostanie podany na stronie internetowej. W przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych /śnieg, mróz, deszcze/ prace porządkowe będą wykonywane w innym terminie" - informuje Urząd Miasta.

Prace związane ze sprzątaniem ulic miejskich wykonuje Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji w godz. 7.00- 17.00 (poniedziałek-piątek) oraz 7.00 – 15.00 (w soboty) i w tych godzinach Zakład będzie zbierał z chodników i dróg miejskich materiał pochodzący ze sprzątania.

Magistrat prosi, by w dniu przedświątecznym, po godzinie 15.00 nie pozostawiać na ulicy zabranego materiału.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
gue22.03.2016, 10:16
trzeba było widzieć sprzątanie Szaflarskiej 21.03.- piekna maszyna która w pewnym momencie chyba się zatkala bo wznosila jedynie za sobą tumany kurzu. Kierowcy nie byli w stanie przejechać . Panowie obslugujacy bawili się z jej naprawa ponad pol godz., przetykali zdejmowali weze , a efekt żaden. Jadac Szaflarska w strone Alei wznosili niesamowite tumany korzu. A szkoda bo sprzet wygląda imponująco.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl