03.04.2016, 10:20 | czytano: 1033

Henrik Kristoffersen zdobywca Pucharu Świata w Slalomie 2016 będzie gościć w Zakopanem

W przyszłym tygodniu w Zakopanem będzie gościł znany narciarz Henrik Kristoffersen. Na Kasprowym Wierchu poprowadzi otwarty dla widzów trening z zawodnikami KS Beskidy.
21-letni Norweg wygrał w tym sezonie 6 najbardziej prestiżowych / klasycznych slalomów takich jak: Val d’isere, Madonna di Campiglio, Wengen, Adelboden, Kitzbuhel i Schladming, wygrywając również klasyfikację generalną Pucharu Świata w slalomie. Kristoffersen jest również brązowym medalistą olimpijskim w Slalomie z Sochi.
Wizyta narciarza nie jest przypadkowa. Firma Rossignol, w związku z wprowadzeniem nowej linii nart, ogłosiła międzynarodowy konkurs fotograficzny „Band of Heroes”. Zdjęcie miało przedstawiać klub narciarski Rossignol Hero. W internetowym głosowaniu konkurs wygrał polski klub KS Beskidy z Bielska-Białej. Oprócz nagród rzeczowych, nagrodą był również trening ze wskazaną przez klub gwiazdą ze stajni Rossignol. Beskidy wybrały Henrika Kristoffersena.

Program:

5 kwietnia
18.30 - karczma Biały Potok - spotkanie z polskimi zawodnikami i fanami

6 kwietnia
09.00 - 11.30 - Kasprowy Wierch - otwarty dla widzów trening SL&GS z zawodnikami KS Beskidy

Henrik Kristoffersen – 21 letni norweski narciarz alpejski, medalista olimpijski i zwycięzca klasyfikacji generalnej w slalomie w sezonie 2015/2016. Od początku swojej kariery specjalizował się w konkurencjach technicznych: w slalomie i gigancie. Od wczesnych lat był wspierany przez markę Rossignol. Narciarskie rekordy zaczął bić już jako junior: na podium Mistrzostw Świata Juniorów stawał aż ośmiokrotnie (6 złotych i 2 srebrne medale), stając się najbardziej utytułowanym juniorem w historii narciarstwa alpejskiego.
W Pucharze Świata zadebiutował w 2012 roku. Swoje pierwsze podium PŚ wywalczył w slalomie w fińskim Levi w listopadzie 2014. Niecałe dwa miesiące później, podczas prestiżowego startu w Schladming, zanotował swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze, pokonując we wspaniałym stylu faworyta gospodarzy Marcela Hirschera. W 2014 roku w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi zdobył brązowy medal w slalomie, stając się najmłodszym medalistą olimpijskim w narciarstwie alpejskim w historii.

Prawdziwa dominacja Henrika przypadła na miniony sezon, w którym zdobył małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej slalomu. Na 10 rozegranych startów w sezonie 2015/2016, Henrik stanął na podium aż ośmiokrotnie, w tym 6 razy na najwyższym stopniu. Dzięki tym nieprawdopodobnym wynikom, Kristoffersen stał się najbardziej utytułowanym norweskim slalomistą oraz pierwszym narciarzem, który w jednym sezonie odniósł zwycięstwo w trzech prestiżowych, klasycznych zawodach: Adelboden, Wengen i Kitzbuehel.

opr.s/
komentarze
Tomba04.04.2016, 13:29
A Lindsey Vonn nie będzie? tak to bym przyjechał. Mam nadzieje że czołówka polskich alpejczyków też będzie. Może się czegoś nauczą :)
saneczkarz04.04.2016, 08:26
Na Kasprowym KS Beskidy - brawo !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl