14.04.2016, 10:05 | czytano: 2390

Talent w służbie dobra - wernisaż malarstwa Aleksandry Bielak (zdjęcia)

NOWY TARG. “W tym mieście Bóg rozdaje talenty bardzo obficie” - stwierdził podczas wczorajszego wernisażu w "Ruczaju" Krzysztof Kabat, odnosząc swoje słowa do kolejnej uzdolnionej artystki, która zaprezentowała swoje prace w restauracji przy ul. Ludźmierskiej - Aleksandra Bielak.
Krzysztof Kabat - artysta i nauczyciel plastyki w Gimnazjum nr 2 - jest jednym z pierwszych nauczycieli, a zarazem mentorem młodej artystki Podczas wystawy nie krył dumy ze swojej utalentowanej uczennicy.
Artystka jest studentką II roku na ASP w Krakowie na wydziale Konserwacji i Renowacji Dzieł Sztuki. Pochodzi z Nowego Targu. Na swoim koncie ma już kilka wystaw autorskich. Ta jest dla niej szczególna, bo pierwsza w rodzinnym mieście.

Głównym tematem jej obrazów olejnych są pejzaże i martwa natura.

Wernisaż uświetnił swoim minirecitalem ojciec malarki - Ryszard Bielak.

Organizatorem cyklicznego spotkania była Fundacja im. Adama Worwy. Każdy prezentujący tu swoje prace artysta przekazuje jeden z obrazów na rzecz chorych - podopiecznych Fundacji, bo - jak podkreśla Alicja Chodorowicz, prezes Fundacji: "Skupiamy wokół siebie nie tylko osoby, które są utalentowane, ale także i dobre, które chcą pomagać innym. I taką osobą jest właśnie nasza Oleńka".

tek/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl