17.04.2016, 17:30 | czytano: 1190

Pracownicy świętują 80-lecie Polskich Kolei Linowych

Ponad 230 emerytowanych i obecnych pracowników PKL spotkało się w Teatrze Witkacego w Zakopanem na uroczystości z okazji 80-lecia Polskich Kolei Linowych.
Jednym z zaproszonych gości honorowych był Stanisław Pieron, który przez ponad 40 lat pracował dla PKL. Uroczystość uświetniła również obecność Barbary Grocholskiej – Kurkowiak, polskiej narciarki i olimpijki, od lat związanej z Kasprowym Wierchem – to właśnie w tym miejscu narodziła się jej pasja do trenowania narciarstwa wyczynowego.
- Gdy pierwszy raz przyjechałam do Zakopanego ze zburzonej Warszawy, góry wydały mi się czymś niezwykłym. Patrzyłam na nie jak zaczarowana. Kolejka na Kasprowy Wierch stała się dla mnie drugim domem. Zabierała mnie w zupełnie inny świat – gór, natury i przyrody – mówi Barbara Grocholska – Kurkowiak, narciarka, olimpijka z Oslo 1952 i Cortina d’Ampezzo 1956, trenerka i poetka.

Z okazji jubileuszu aktorzy Teatru Witkacego przedstawili spektakl, przygotowany specjalnie na tę okazję. Uczestnicy obejrzeli również archiwalne materiały filmowe i zdjęcia związane z budową kolei na Kasprowy Wierch. Zarząd PKL przedstawił wizję rozwoju firmy na kolejne lata.

- To ludzie tworzą wartość firmy. Cieszy nas, że możemy spotkać się w tak dużym gronie z ludźmi, którzy na stałe wpisali się w historię naszej spółki i Zakopanego – powiedział Janusz Ryś, prezes Polskich Kolei Linowych, który otworzył uroczystość.

Spotkanie pracowników i zarządu PKL w Teatrze Witkacego było częścią zaplanowanych na cały rok obchodów 80-lecia Polskich Kolei Linowych. Z okazji jubileuszu w okresie wakacyjnym w różnych miastach Polski pojawi się wagonik kolei umożliwiający wirtualną podróż na Kasprowy Wierch oraz wystawa archiwalnych zdjęć przedstawiających historię pierwszej kolei linowej. Na wszystkich zainteresowanych czekają także liczne konkursy, quizy i wiele innych niespodzianek przygotowanych przez Polskie Koleje Linowe.
PKL są największym prywatnym pracodawcą na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób.

mat. prasowy, opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl