22.04.2016, 13:13 | czytano: 3564

Musztra na Rynku (zdjęcia)

Fot. Michał Bachulski
Rynek w Nowym Targu był miejscem IV Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych.
W rymie wojskowych marszów po głównym placu miasta w defiladzie przeszli uczniowie - reprezentanci sześciu szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. Gospodarzami przeglądu byli uczniowie klas mundurowych liceum im. Jana Venuleta w Nowym Targu
Komisja sędziowska, złożona z przedstawicieli wojskowości i oświaty przyznała I miejsce - Zespołowi Szkół nr 2 w Nowym Sączu. II miejsce zajęło XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie, a III miejsce przypadło gospodarzom - Prywatnemu Liceum Ogólnokształcącemu dla Młodzieży w Nowym Targu. W przeglądzie brały udział także szkoły: XXV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku i Zespół Szkół Huty im. T. Sendzimira w Krakowie. Zwycięska drużyna będzie reprezentować województwo w ogólnopolskim etapie IV Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, który odbędzie się w Zakopanem, w dniach 3 - 4 czerwca 2016 r.

Celem Przeglądu jest popularyzacja klas mundurowych, jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży, prezentacja poziomu wyszkolenia młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Przegląd jest formą rywalizacji zespołów w zakresie musztry zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP.

Organizatorami przeglądu byli: Małopolski Kurator Oświaty, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie, Starosta Nowotarski, Burmistrz Miasta Nowy Targ i Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży (klasy mundurowe) w Nowym Targu.

oprac. r/ zdjęcia Michał Bachulski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl