26.04.2016, 23:42 | czytano: 2967

"Trzeba nam poezji" - spotkanie z cyklu Książka i Róża (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Zakopiańscy poeci i ich goście spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem podczas wieczorku poetyckiego organizowanego w ramach XV Małopolskich Dni Książka i Róża.
Podczas spotkania zatytułowanego „Trzeba nam poezji” swoje wiersze czytali m.in.: Wanda Szado-Kudasik, Renata Lipkowska, Joanna Słodyczka, Renata Klamerus, Teresa Bachleda- Kominek, Grażyna Syrżistie, Piotr Bies, Zbigniew Tlałka, Wojciech Oracki, Adam Kwiatek, Juliusz Klamerus, Beata Skulska – Papp, Krzysztof Kokot, Adriana Jarosz, Antonina Ciołczyk, Małgorzata Hrycaj i Andrzej Słobodziński.
Zgromadzona publiczność miała okazję przekonać się po raz kolejny, że poeta to nie rzemieślnik, ale artysta, który tworzy pod wpływem chwili, natchnienia i emocji, a warsztatem literackim są jego własne uczucia. W nawiązaniu do obchodów Dni Książki i Róży wszyscy autorzy wierszy zostali obdarowani, przez dyrektor biblioteki Bożenę Gąsienicę, różami. Natomiast czytelnicy mogli wziąć udział w dwudniowej akcji bookcrossingu, czyli wymiany książek pod hasłem „Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania”.

MBP w Zakopanem, oprac. pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
???28.04.2016, 20:17
Ależ ci sami peci czytali swe utwory w Nowym Targu, tylko że w bibliotece.
Dobromir28.04.2016, 10:29
No tak nowotarżanie czytają swoje wiersze w Zakopanem, bo MOK Nowy Targ nic nie robi, o promocji Miasta nie wspomnę. Po co.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl