28.04.2016, 20:09 | czytano: 2456

"Majówka w Gorcach” - patriotyczne spotkanie w górach

NOWY TARG. W poniedziałek 2 maja na Oleksówkach zorganizowana zostanie patriotyczna Majówka w górach. Będzie to plenerowe wydarzenie artystyczne, łączące wykonywaną na żywo muzykę klasyczną, prezentacje militarne i myśliwskie oraz warsztaty plastyczne, połączone z debatą o polskiej ziemi.
"Majówka będzie zapowiedzią i prezentacją idei nowego festiwalu PERYFERIE-CENTRUM, którego jednym z celów jest odbudowa wspólnoty Polaków wokół obrony polskiej ziemi. Myśl przewodnią festiwalu najtrafniej oddaje twórczość Fryderyka Chopina: tak jak największy polski kompozytor wyniósł muzykę „peryferii” na salony światowe tak i my pragniemy na nowo odkryć potencjał, który drzemie w polskiej wsi" - zapowiadają organizatorzy. Głównym punktem artystycznym będzie koncert Chopinowski w wykonaniu Joachima Mencla. Zagra także Józef Skrzek, który zaprezentuje utwory z płyty „Pokój Saren piano”. Na koniec wystąpi zespół Teatru Odwróconego z Krakowa prezentując spektakl” Wesołe miasteczko” w reż. Szymona Budzyka.
Majówka organizowana jest w ramach kampanii NIE RZUCIM ZIEMI.

Majówka w Gorcach” to także debata o polskiej ziemi, w której wezmą udział: europoseł Janusz Wojciechowski, dyrektor ANR z Rzeszowa Jerzy Borcz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Jana Kosiorowski, przedstawiciel Solidarność RI Andrzej Śniegula.

opr.s/
zobacz także
komentarze
bywalec03.05.2016, 16:37
tamat tegoroczny a zdjęcia zeszłoroczne...przecież jest na nich pani Paluch a ona jak sie wylansowała i weszła do sejmu to na takie tam dyrdymały teraz nie jeżdzi.....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl