01.05.2016, 14:05 | czytano: 1666

Spotkanie Przyjaciół Muzeum Tatrzańskiego (zdjęcia)

For. Piotr Korczak
- Ten moment, kiedy możemy Państwu podziękować za to, że nam pomagacie, że jesteście z nami jest dla nas najważniejszy. Za dotychczasową współpracę bardzo dziękuję i mam nadzieję na dalsze wsparcie - powiedziała dyrektor Anna Wende-Surmiak witając gości Spotkania Przyjaciół Muzeum Tatrzańskiego.
Dyrektor podsumowała ubiegłoroczne wydarzenia w Muzeum Tatrzańskim i opowiedziała o najważniejszych tegorocznych wydarzeniach, jakie planuje muzeum. Zapowiedziała nowe wystawy - o Witkacym i jego żonie Jadwidze (14 maja w galerii na Kozińcu) o Bronisławie Piłsudskim, bracie marszałka Józefa Piłsudskiego, który był autorem m.in. koncepcji powstania Rocznika Podhalańskiego (11 czerwca w willi Oksza).
16 lipca po raz pierwszy placówka planuje zorganizować Święto Muzeum Tatrzańskiego. Dyrektor chce, aby to było święto rokroczne. Ważnym wydarzeniem będzie też spotkanie międzynarodowego stowarzyszenia muzeów górskich, które zaplanowano na 1-2 września.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami i wręczeniem Kart Przyjaciela Muzeum Tatrzańskiego, upoważniającej do bezpłatnego wejścia do placówek muzealnych.

r/ zdjęcia Piotr Korczak
komentarze
Agata01.05.2016, 14:38
Połowa placówek i tak jest zamknięta, to powinni zamiast karty klucz dostać
Zobacz pełną wersję podhale24.pl