10.05.2016, 21:53 | czytano: 2390

Nowotarskie przedszkole zabiega o "salę dociekliwego przedszkolaka". Możesz pomóc

"Pragniemy wzbogacić nasze przedszkole o salę doświadczeń umożliwiającą przedszkolakom jeszcze lepsze poznawanie świata i pogłębianie własnych zainteresowań" - tłumaczy dyrektor placówki Zofia Wideł.
Na stronie Todlamniewazne trwa głosowanie nad projektem zgłoszonym przez nowotarskie przedszkole. Głos można oddać tylko do 19 maja br.
W zgłoszeniu czytamy: "Przedszkole Nr 4 w Nowym Targu jest placówką publiczną mającą pod swoją opieką ponad 200 dzieci. Naszą przedszkolną rodzinę tworzą dzieci od 2,5 do 6 lat. W tak dużym skupisku osób mieszają się różne środowiska, różne talenty i wszelakie zainteresowania. - Chcąc zapewnić dzieciom jak najlepszy rozwój, bierzemy udział w wielu inicjatywach wspomagających naszych podopiecznych. Tym razem pragniemy wzbogacić nasze przedszkole o salę doświadczeń umożliwiającą przedszkolakom jeszcze lepsze poznawanie świata i pogłębianie własnych zainteresowań.

Naszym celem jest stworzenie dzieciom specjalnego miejsca gier, zabaw i doświadczeń oraz siłowni wyposażonej w sprzęty dostosowane do najmłodszych i dla nich bezpieczne. Tym samym pragniemy wspomagać rodziców w wychowywaniu ich pociech na planie rozwoju poznawczego oraz społecznego. W naszym przedszkolu wiele dzieci jest objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz kształceniem specjalnym z racji występujących deficytów rozwojowych. Sala doświadczeń mogłaby więc służyć również dzieciom podczas zajęć indywidualnych ze specjalistami.

Dzięki otrzymanym funduszom wyposażymy salę doświadczeń w sprzęty usprawniające motorykę dużą, koordynację ruchową i grafopercepcję naszych przedszkolaków. Planujemy umieścić tam też pomoce rozwijające dziecko jako istotę społeczną – pokazujące wartość współpracy w rozwiązywaniu wielu problemów. Jeżeli uda nam się uzyskać Państwa pomoc, prace nad utworzeniem sali doświadczeń rozpoczęłyby się we wrześniu 2016 roku".

Wnioskowana kwota to 40 tysięcy złotych. "W imieniu naszych małych podopiecznych prosimy o wsparcie naszej inicjatywy" - apeluje Zofia Wideł.
Swój głos można oddać tutaj.

s/
zobacz także
komentarze
e210.05.2016, 22:55
Super sprawa!!! jestem zaaaa!!! Nie tylko religia jest ważna i nie zawsze uczy dobrego!!! To wszystko zalęży od uczacych!
Ken10.05.2016, 22:42
A o to Ci chodziło Nelly :) głos oddany ! Cmok :)
Nelly10.05.2016, 22:01
Myślę, że to fajna inicjatywa, postaramy się zrobić coś pozytywnego niezależenie czy nasze dzieci chodzą do tego przedszkola czy nie.
Głos naprawdę nie wiele kosztuje. a miasto może coś zyskać a najwięcej zyskają dzieciaki
Zobacz pełną wersję podhale24.pl