24.05.2016, 09:15 | czytano: 1991

Perły i Perełki Małopolski (zdjęcia)

Małopolski przyciągnęły do Szczawnicy ok. 900 biegaczy, którym nie straszna była pogoda, z jaką musieli się zmierzyć - z nieba lał się ponad 30 stopniowy żar.
Jako pierwsi ze specjalnie przygotowaną w parku dolnym trasą zmierzyli się najmłodsi. Młodych zawodników dopingowali ich rodzice. Dystanse tras liczyły od 100 do 800m. Każde z dzieci, które ukończyło bieg dostawało pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Rywalizacja milusińskich odbywała się w ramach „Perełek Małopolski”.
Następnie przyszedł czas na rywalizację starszych biegaczy. Na moście na ul. Pienińskiej startowali zawodnicy do biegów długo- i średniodystansowych na 21 oraz 10 km. Na dystansie 10 km toczyła się również rywalizacja w kategorii Nornic Walking. Natomiast z parkingu na ul. Szlachtowskiej startowali zawodnicy na dystansie krótkim- 5km. Również tą trasę można było pokonać z kijkami. Trasy wiodły malowniczymi szlakami Pienin. Obfitowały one w mordercze podbiegi, których pokonanie zwłaszcza w 30 stopniowym upale nie jest łatwe. Meta usytuowana była na moście na ul. Pienińskiej. Trasy zawodów były bardzo dobrze oznaczone i zabezpieczone. W przeprowadzeniu zawodów pomagali wolontariusze. Natomiast nad bezpieczeństwem zawodników czuwali ratownicy GOPR oraz pogotowie ratunkowe. Po południu koło Karczmy Dunajec odbyło się uroczyste zakończenie zawodów. Zastępca burmistrza miasta Szczawnicy – pan Tomasz Moskalik wręczył zwycięzcom poszczególnych biegów dyplomy oraz nagrody pieniężne. Natomiast zawodnicy, którzy ukończyli biegi we wszystkich parkach narodowych w przeciągu dwóch lat otrzymali certyfikaty. Odbyło się również losowanie cennych nagród rzeczowych. Organizatorem imprezy jest Biuro Promocja Regionów w Krakowie.

Wyniki biegów:
Krótki- 5 km
Kobiety:
1. Justyna Nowak
2. Małgorzata Stępień
3. Justyna Smyrak

Mężczyźni:
1. Artur Motyl
2. Bogusław Opryszek
3. Szymon Wasil

Krótki Nornic Walking
Kobiety:
1. Sylwie Loley
2. Wioletta Sulka
3. Anna Kozina

Średni- 10km
Kobiety:
1. Emilia Romanowicz
2. Gabriela Rolka
3. Aleksandra Firek

Mężczyźni:
1. Andrzej Długosz
2. Dariusz Marek
3. Rafał Czarniecki
Nornic Walking
Kobiety:
1. Katarzyna Fasuga
2. Barbara Fila- Chwiej
3. Alina Charamiec

Mężczyźni:
1. Krzysztof Bryndza
2. Paweł Wróbel
3. Artur Pilak

Długi- 21km:
Kobiety:
1. Magdalena Łączak
2. Anna Morawska
3. Gabriela Bojan

Mężczyźni:
1. Kacper Piech
2. Kacper Dybek
3. Piotr Gutt

wb/ pieniny24
Zobacz pełną wersję podhale24.pl