30.05.2016, 15:44 | czytano: 2321

Dzień dziecka w gminie Łapsze Niżne (zdjęcia)

W minioną niedzielę przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Dzieci, które przyszły na festyn do miały nie rada frajdę. Atrakcji było co nie miara.
Były występy zespołów regionalnych, konkursy z nagrodami, dmuchany zamek, zjeżdżalnia. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli pomalować sobie twarze.
Najpierw wystąpił zespół regionalny „Dunajec” z Niedzicy, potem swoje tańce pokazały dzieci z oddziałów przedszkolnych z Frydmana oraz z SP w Łapszach Niżnych. Ciekawy program sceniczny przedstawiły dzieci z ZPO w Kacwinie.

Podczas uroczystości odbył się konkurs młodych talentów, który wygrała Ania Szpernoga.
Zgromadzone pod sceną dzieci chętnie brały udział w konkursach wiedzy o ptakach i innych zwierzętach oraz w zabawach muzyczno-ruchowych.

Jak przystało na festyn rodzinny można było zjeść watę cukrową i kiełbaskę z grilla. Młodzież z ZSZ w Niedzicy przygotowała degustację zdrowej żywności: były m.in. pyszne koktajle i owocowe szaszłyki.

W trakcie festynu zbierano datki na leczenie i rehabilitację Marii Iwony Nowak – zebrano ponad 700 zł.Przedstawiciele schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu namawiali do adopcji czworonogów.
Organizatorami festynu była Gmina Łapsze Niżne, Gminny Ośrodek Kultury w Niedzicy oraz Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza.

Joanna Dziubińska – pieniny24.pl
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl