02.06.2016, 14:41 | czytano: 1897

XIII Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ (zdjęcia)

27 maja odbył się już XIII Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ. Do turnieju zgłosiła się rekordowa liczba drużyn: 19 - zarówno z kraju jak i z zagranicy - razem 120 zawodników.
W zawodach brały udział drużyny 3 i 4-osobowe. W tym roku po raz pierwszy do Nowego Targu, by wziąć udział w Turnieju, przyjechali policjanci z Serbii.
Puchary, medale a także dyplomy dla każdej drużyny zostały wręczone przez wiceburmistrz Joannę Iskrzyńską – Steg oraz przewodniczącego IPA Region Nowy Targ Mateusza Kapołkę. Obecny był również wicestarosta Władysław Tylka. Każda drużyna, która wzięła udział w turnieju, otrzymała zestawy promocyjne ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta oraz Euroregion Tatry. Ponadto goście z zagranicy otrzymali okolicznościowe kubeczki z herbem Nowego Targu. Wszystkim zawodnikom gratulacje złożył Gabriel Samolej – znany nowotarski hokeista, wielokrotny olimpijczyk kraju, a obecnie radny miejski.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej i główny puchar zdobyli strzelcy wyborowi z IPA Region Nowy Targ. Za nimi na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Dynowskiego Bractwa Motocyklowego – BYK z miejscowości Dynów, a trzecie zajęli zawodnicy z IPA Region Nowy Sącz.

Najlepszym strzelcem został: Dariusz Babiak z IPA Nowy Targ. Okazał się najlepszym strzelcem nie tylko z karabinka sportowego 5,62 mm SM 2 Wostok, ale również z pistoletu sportowego MARGOLIN kal. 5,6 mm.

W trakcie ceremonii wręczenia medali i pucharów – wręczone zostały legitymacje dla osób zasłużonych dla polskiej sekcji IPA. Goście z regionu IPA Rzeszów wręczyli pamiątki z Podkarpacia oraz wszystkim ustnikom XIII Turnieju Strzeleckiego kamizelki odblaskowe w ramach prowadzonej akcji promującej bezpieczeństwo na drogach. Organizatorzy dziękują również za pamiątki otrzymane od przybyłych Gości z różnych Regionów IPA – znajdą swoje miejsce w śród innych pamiątek – w gablocie w sali konferencyjnej KPP Nowy Targ.

Składają też serdeczne podziękowania dla firm, a także władzom zarówno miasta Nowy targ i Starostwa Nowotarskiego:

PIEKARNIO – CUKIERNIA - DELIKATESY RYSZARD STESKAL S.J
PPHU BIELA
Przedsiębiorstwo Budowlano Usługowe PIOTROWSKI
Firma Usługowo Handlowa Elektroserwis
Przedsiębiorstwo Fryda
Firma Wadowski S.J.
Firma Remontowo-Budowlana Ślimak
MOTO SERVICE WORWA SP.J.
Firma GRG
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe BALSER
ŻANEX Sp. z o.o.
Wojas S.A.
FHU Ognik
Spiska Kraina Dobrej Zabawy
Firma MAGIASOLI A&M Gołębiowscy
Gorący Potok - Termy Gorący Potok
EuroregionTatry
Zakład Produkcyjno Usługowy Press Colour S.C. Kaczmarczyk Jan Kaczmarczyk Tomasz
Filma Handlowo - Usługowa Maciej Pajerski
Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami sp.j.
Pizzeria Jaga Rafał Kowalski
Blachotrapez Sp. z o.o.
Osobne podziękowania należą się uczestnikom XIII Turnieju Strzeleckiego, a także członkom regionu IPA Nowy Targ za pomoc przy organizacji i realizacji XIII Turnieju Strzeleckiego.

Obszerna relacja oraz wyniki Turnieju a także obszerna galeria zdjęć wkrótce na stronie : http://www.ipanowytarg.pl/

M.Kapołka, fot. Dariusz Kalata, M.Kapołka
zobacz także
komentarze
Realia04.06.2016, 20:26
Mandaciarze dziękują lokalnym biznesmanom za pieniądze, ciekawe za co te pieniądze...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl