14.06.2016, 09:46 | czytano: 2807

"Lalkarze" wygrywają i dziękują

W pierwszy weekend czerwca Grupa Teatralna Lalkarze ze Spytkowic wzięła udział w X Spotkaniach Mistrzów Teatru, odbywających się w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów-Chorwacja2016.
W tegorocznej edycji wystąpiło sześć najlepszych dziecięcych zespołów teatralnych z całej Polski, nominowanych przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. „Lalkarze” zaprezentowali spektakl „Odzyskany czas” w reżyserii Anny i Jacka Krakowiaków, z muzyką Bogdana Szczepańskiego. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie opowiadania Agnieszki Stelmaszyk „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas”.
Tym razem jury: Joanna Kurowska, Marta Hankus, Marta Ochnicka-Bąk i Mateusz Wróbel nie przyznało grand prix, ale… dwie równorzędne, pierwsze nagrody – dla Grupy Teatralnej „Baza” z Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach oraz Grupy Teatralnej LALKARZE. Zespół ze Spytkowic otrzymał również nagrodę od jury dziecięcego (zwycięzcy IX Spotkań Mistrzów Teatru – Teatru „Bum Bum Cyk” z Torunia) - „I miejsce dla Grupy Teatralnej LALKARZE za emocjonalną grę aktorską i piękną animację lalkami oraz interesującą oprawę muzyczną”.

- To dla nas ogromne wyróżnienie – powiedzieli po spektaklu Anna i Jacek Krakowiakowie, opiekunowie grupy. - Szczególnie cenna jest nagroda jury dziecięcego... Dziękujemy Powiatowemu Centrum Kultury w Nowym Targu i Dyrektorowi Tadeuszowi Watysze za wspieranie naszych działań i pomoc w realizacji teatralnych przedsięwzięć.

Lalkarze kierują podziękowania również na ręce Dominiki Leśniak – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Spytkowicach, że zechciała przyjąć pod dach młodych artystów. Specjalne podziękowania należą się kompozytorowi Bogdanowi Szczepańskiemu za piękną muzykę, która czaruje widza i wzbudza w min emocje oraz wszystkim aktorom Grupy Teatralnej LALKARZE ”.

oprac. r/ źródło: materiały prasowe
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl