02.07.2016, 16:12 | czytano: 1374

Wakacyjne festyny w gminie Czarny Dunajec

Gmina Czarny Dunajec zaprasza na wakacyjne festyny, które w ciągu lata odbywać się będą w Chochołowie, Odrowążu, Pieniążkowicach, Załucznem, Piekielniku, Ratułowie, Podczerwonem, Czarnym Dunajcu u Cichem-Miętustwie.
Podczas festynów prezentowany jest dorobek kulturalny poszczególnych miejscowości. Podczas festynów prezentują się lokalne zespoły regionalne, twórcy regionalni, dzieci i młodzież szkolna, ciesząc i bawiąc zgromadzoną publiczność.
Każdy festyn ma inny charakter, cechujący daną miejscowość. W tym roku odbędzie sięrekordowa ilość imprez plenerowych – 8 w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) i 1 we wrześniu.

Wakacyjne festyny rozpocznie „Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom” w Chochołowie, czyli Przegląd Zespołów regionalnych z gminy Czarny Dunajec (3 lipiec 2016). Następnie odbędą się Festyny Rodzinne w Odrowążu (10 lipiec 2016), Pieniążkowicach (17 lipiec 2016), Załucznem (31 lipiec 2016), Piekielniku (7 sierpień 2016), Posiady u Domina W Ratułowie (14 sierpień 2016), Góralskie Śpasy w Podczerwonem (21 sierpień 2016).

Wakacje zakończą popularne Gminne Dożynki w Czarnym Dunajcu „Hołdymas” (28 sierpień 2016).

Początek września to okres parafialnych dożynek. Zorganizuje je m.in. Ciche – Miętustwo (11 września 2016).

Podczas wszystkich imprez plenerowych odbędą się występy zespołów regionalnych, estradowych. Organizowane będą gry i konkursy dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Każdą z imprez zakończy zabawa taneczna.
Szczegóły poszczególnych festynów prezentowane są na bieżąco na stronach internetowych Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec - www.ckip.org i Urzędu Gminy Czarny Dunajec – www.czarny-dunajec.pl.

Na festyny w Gminie Czarny Dunajec zapraszają wójt gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz organizatorzy poszczególnych imprez.

Źródło: organizatorzy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl