03.07.2016, 15:36 | czytano: 1149

Wakacyjne festyny w Gminie Czarny Dunajec

Co roku w Gminie Czarny Dunajec w okresie wakacyjnym organizowanych jest wiele imprez plenerowych, festynów rodzinnych dla mieszkańców gminy i Podhala, a także turystów, którzy postanowili tutaj wypocząć.
Z roku na rok organizowanych jest wiele imprez plenerowych imprez kulturalnych, które mają na celu integrować lokalną społeczność. Podczas festynów prezentowany jest dorobek kulturalny poszczególnych miejscowości. Podczas festynów prezentują się lokalne zespoły regionalne, twórcy regionalni, dzieci i młodzież szkolna, ciesząc i bawiąc zgromadzoną publiczność.
Każdy festyn ma inny charakter, cechujący daną miejscowość. W tym roku przed nami rekordowa ilość imprez plenerowych – 8 w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) i 1 we wrześniu.

Wakacyjne festyny rozpocznie „Śpiywanie i Granie pod Chochołowiańskom Strzechom” w Chochołowie, czyli Przegląd Zespołów regionalnych z Gminy Czarny Dunajec (3 lipiec 2016). Następnie odbędą się Festyny Rodzinne w Odrowążu (10 lipiec 2016), Pieniążkowicach (17 lipiec 2016), Załucznem (31 lipiec 2016), Piekielniku (7 sierpień 2016), Posiady u Domina W Ratułowie (14 sierpień 2016), Góralskie Śpasy w Podczerwonem (21 sierpień 2016).

Wakacje zakończą popularne Gminne Dożynki w Czarnym Dunajcu „Hołdymas” (28 sierpień 2016).

Początek września to okres parafialnych dożynek. Zorganizuje je m.in. Ciche – Miętustwo (11 września 2016).

Podczas wszystkich imprez plenerowych odbędą się występy zespołów regionalnych, estradowych. Organizowane będą gry i konkursy dla dzieci i dorosłych. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Każdą z imprez zakończy zabawa taneczna.
Szczegóły poszczególnych festynów prezentowane są na bieżąco na stronach internetowych Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec - www.ckip.org i Urzędu Gminy Czarny Dunajec – www.czarny-dunajec.pl.

Na festyny w Gminie Czarny Dunajec zapraszają Wójt Gminy Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz organizatorzy poszczególnych imprez.

źródło: organizator
komentarze
Marian03.07.2016, 19:43
Festyny, festyny, ciągle festyny a na nich rok w rok to samo, podobnie hołdymas. Kiedyś to przynajmniej na hołdymas organizowali jakieś strzelanie itp. Dzisiaj ścieżki rowerowe, przyrodnicze a nie potrafią tego wykorzystać i zorganizować jakieś zawody rowerowe czy biegowe. Takie pole do promocji gminy, do ściągnięcia ludzi z całej Polski, ale ktoś nie potrafi tego wykorzystać. Szkoda
gminne wieści03.07.2016, 18:41
W Chochołowie się nie odbył (po podobno pogoda zła)! Ta gmina to antygmina! A wójt to antywójt. Ciekaw jestem co jeszcze odwołają. Może całą gminę?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl