14.07.2016, 09:00 | czytano: 1714

XVI Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy

Już po raz 16, w sobotę 16 lipca dowiemy się, kto zostanie najlepszym dojarzem i dojarką w kraju. Na terenie rodzinnego parku rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju odbędą się Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy.
Już po raz trzeci w odrębnych kategoriach zmierzą się kobiety i mężczyźni.
Co rok do Rabki na Mistrzostwa ściąga wielu profesjonalnych dojarzy. Część zawodników ćwiczy regularnie na specjalnie przygotowanych dójkach, przygotowując się do Mistrzostw u siebie w domu.

Obecnym mistrzem w dojeniu sztucznej krowy jest Grzegorz Miernik z Bukowiny Tatrzańskiej. Rekordzistą Konrad Urbańczyk z Rabki Zdrój z wynikiem 4250ml, który wraz ze Stanisławem Budzeniem z Łowicza zdominowali te zawody w ostatnich latach, zdobywając tytuły mistrza w sumie dziewięciokrotnie. Hegemonię tej dwójki przerwał dopiero w ubiegłym roku Grzegorz Miernik, zajmując pierwsze miejsce.

Wśród kobiet niekwestionowaną mistrzynią jest Maria Staszel z Cichego, która dwukrotnie zdobywała koronę Mistrza Polski, a warto pamiętać, że żeńskie zawody organizowane są dopiero od dwóch lat.Krowę sztuczną inaczej niż prawdziwą doi się metodą ściskania wymion. Nie jak w przypadku „żywego zwierzęcia” gdzie delikatnymi ruchami musimy doprowadzić mleko, z góry na dół. Jak mocno i szybko należy ściskać wymiona wiedzą tylko najlepsi zawodnicy, a sekret jak wydoić jak najwięcej skrywany jest przez nich skrzętnie.
Zapisy na zawody prowadzone są od godziny 11.Maksymalna ilość uczestników jest ograniczona, liczy się kolejność zapisów. Zawody rozpoczynają się o godzinie 14:00. Mistrza Kobiet i Mężczyzn wyłonimy około godziny 16:00.

Bliższych informacji udziela Kamil Szura: info@rabkoland.pl, 533 763 800.

Źródło: organizatorzy, foto: archiwum Rabkolandu
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl