17.07.2016, 13:20 | czytano: 1516

List. "Z niepokojem przyglądam się degradacji Równi Krupowej w Zakopanem"

"Tatry to wyjątkowy obszar w skali kraju. Odrębność kulturowa, tradycja, spuścizna przodków, to nie tylko olbrzymi dar, ale i obowiązek dla włodarzy i mieszkańców Podhala" - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik.
"Z niepokojem przyglądam się degradacji Równi Krupowej w Zakopanem. Na tym obszarze jest utworzony Park Krajobrazowy. Obecnie teren przypomina pobojowisko po wielkiej bitwie. Na obszarze ściśle chronionym znajdują się obecnie dziesiątki ciężarówek, urządzeń rozrywkowych wątpliwej jakości, agregatów prądotwórczych, dźwigów, śmieci, odpadów itp. W całej Polsce obserwuje wyraźny trendy w architekturze krajobrazu polegający na kształtowania estetycznej i funkcjonalnej przestrzeni publicznej, dla potrzeb człowieka. Nie pojętym jest dla mnie, jak tak unikatowy i ważny zarówno dla mieszkańców jak i turystów obszar przyrodniczo-kulturalny został zdewastowany i pokryty wielkogabarytowym żelastwem.
Tatry to wyjątkowy obszar w skali kraju. Odrębność kulturowa, tradycja, spuścizna przodków, to nie tylko olbrzymi dar, ale i obowiązek dla włodarzy i mieszkańców Podhala. Trudno zrozumieć dlaczego miasto nie podażą za obecnymi w świecie trendami i nie eksponując naszej tradycji, rzemiosła. Zamiast tego centrum miasta zostało przemienione w arenę "wesołych miasteczek"o wątpliwej estetyce, wyjątkowo "gryzącej się" z otaczająca przyrodą. Tym samym proszę państwa o interwencje w tej sprawie. Temat jest ciekawy ponieważ obecnie mozolnie wprowadza się w życie park kulturowy wiec jawią się podwójne standardy przy wykonywaniu kontroli".

Czytelnik
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl