22.07.2016, 09:42 | czytano: 1526

IRA i Zakopower zagrają na Gubałówce (konkurs - mamy bilety!)

ZAKOPANE. „Boso” na piaszczystej plaży na Gubałówce! Już w weekend na najwyżej położonej scenie w Polsce zagrają kolejne gwiazdy polskiej muzyki. Na festiwalu Hej Fest 23 lipca wystąpi IRA, a 24 lipca odbędzie się koncert Zakopower.
Widok na panoramę Tatr oraz piaszczysta plaża będą stanowiły idealne uzupełnienie rockowo-folkowego klimatu.
„Ona”, „Na Zawsze”, „Sen” to tylko część przebojów, które już w sobotę usłyszymy 
na festiwalu Hej Fest. IRA, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych, wystąpi na scenie na wysokości 1123 m n.p.m., na Gubałówce, skąd rozpościera się niesamowity widok na Tatry i Zakopane. To najwyżej położona scena muzyczna w Polsce.

W niedzielę natomiast, w tym samym miejscu zagra Zakopower – wywodzący się 
z Zakopanego folkowo-rockowy zespół, który w swojej twórczości łączy współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium. Koncertowaniu sprzyjać będą wyjątkowe okoliczności góralskiej przyrody. Widok na panoramę Tatr będzie idealnym tłem dla takich przebojów jak „Boso”, czy „Galop”.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji Hej Fest znalazł się na liście 6 najbardziej oryginalnych festiwali świata, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na muzykę. Takiego wydarzenia jeszcze nie było ani w Zakopanem, ani w innym polskim mieście.

- Gubałówka jest jedynym takim miejscem w Polsce, gdzie na najwyżej położonej piaszczystej plaży można jednocześnie odpocząć na leżakach w pięknym otoczeniu gór oraz mieć okazję posłuchać popularnych zespołów i zobaczyć największe polskie gwiazdy. Organizowany przez Polskie Koleje Linowe festiwal muzyczny Hej Fest jest powrotem do najlepszych tradycji Gubałówki, która stanowiła nie tylko kluczowy zimowy ośrodek narciarski, ale także letnie centrum kultury i rozrywki na wysokim poziomie – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych S.A.

Gwiazdy występują wieczorem, ale scena jest żywa już od popołudnia. Od 17:30 publiczność przed koncertem gwiazdy rozgrzewają zespoły wyłonione w festiwalowym konkursie supportów, który jest znakiem rozpoznawczym Hej Fest. To publiczność zadecydowała, które zespoły dostały szansę wystąpienia na festiwalu. W ten weekend do rywalizacji staną 
Łosoś i The Undeground Man oraz Bibobit i Kapela Hanki Wójciak.

W czasie występów na żywo supporty walczą o punkty jury i głosy widzów, które pozwolą 
im przejść do kolejnego etapu i zdobyć nagrody pieniężne ufundowane przez Polskie Koleje Linowe. Takie wsparcie może być początkiem drogi na sam szczyt muzycznej kariery.

Tego lata w ramach festiwalu Hej Fest w trakcie 10 wakacyjnych weekendów na Gubałówce 
i Równi Krupowej odbędzie się aż 18 koncertów. Gwarantowana, dobra zabawa czeka 
na mieszkańców Zakopanego i turystów niemal co tydzień do 11 września. Jeszcze tego lata w ramach festiwalu zagrają m.in. Perfect, Dawid Podsiadło, Dżem, Mela Koteluk, Enej, LemON i Monika Brodka.
Ceny biletów na Hej Fest zaczynają się od 25 złotych i można je nabyć na platformie eBilet.pl, w salonach Empik, a także w kasach Polskich Kolei Linowych na Gubałówce i Kasprowym Wierchu oraz w Biurach Obsługi Klienta PKL w Kuźnicach, na Gubałówce i na Krupówkach. Bilety można także wygrać na podhale24.pl gdyż dla naszych Czytelników na każdy koncert mamy dwa podwójne zaproszenia. Aby otrzymać podwójne zaproszenie na sobotni koncert zespołu IRA należy jak najszybciej zadzwonić do naszej redakcji na numer 18 5211355 i prawidłowo odpowiedzieć na pytanie:

W którym roku założony został zespół IRA?

Dwie pierwsze osoby otrzymają podwójne zaproszenia a po południu na naszym profilu fb.com/portalpodhale24 zadamy drugie pytanie konkursowe - do wygrania będą bilety za koncert Zakopower!

Powodzenia!

red/ na podstawie mat. prasowych, fot. Adam Brzoza
zobacz także
komentarze
bulas22.07.2016, 15:26
Niedługo zespoły i teatry i kabarety będą występować nawet w jaskiniach i parkach narodowych...kpina
Zobacz pełną wersję podhale24.pl