31.07.2016, 18:20 | czytano: 2019

Nowotarskie uroczystości upamiętniające Powstanie Warszawskie

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza nowotarżan i gości przebywających w Mieście, na poniedziałkowe uroczystości poświęcone Bohaterom Powstańczej Warszawy.
Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać
Powstanie Warszawskie, które za główny cel stawiało sobie wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji (zanim wkroczy Armia Czerwona), było dramatyczną próbą ratowania koncepcji państwa polskiego wolnego od okupacji hitlerowskiej i niezależnego od dominacji Związku Radzieckiego. Z punktu widzenia dążeń militarnych - celu nie osiągnięto, jednak nie powinno się go oceniać tylko z nie zrealizowanych celów militarnych, bo miało ono również inne ważne znaczenie, stało się powodem do dumy polskiego narodu i znacznie podniosło jego morale.

Społeczeństwo polskie przez długie lata pamiętało o tym, że w toku walk Armia Krajowa straciła znaczną część swoich żołnierzy i że walczyli oni o wolność, niepodległość i suwerenność Ojczyzny.

Powstanie nie odniosło sukcesu, ale było wyrazem woli Narodu - chęcią walki i sprzeciwem wobec bierności sojuszników.

Cześć i chwała Walczącej Warszawie

Nowotarska Grupa Mieszkańców "PAMIĘĆ" zaprasza w poniedziałek 1 sierpnia br. na godzinę 17,00 pod Krzyż Katyński przy kościele św. Katarzyny w Nowym Targu na uroczystości poświęcone Bohaterom Walczącej Warszawy.

O godz. "W" - 17,oo oddamy hołd, złożymy kwiaty i zapalimy znicze, później odbędzie się rekonstrukcja historyczna "Warszawska ulica lato 44". O godz. 18,00 odbędzie się uroczysta Msza św. w Kościele św. Katarzyny.
Wszystkich którzy zechcą oddać hołd serdecznie zapraszamy!

Nowotarska Grupa Mieszkańców Pamięć

----

Tego samego dnia, o godzinie 16.30 obok Kopca Wolności rozpoczną się uroczystości nawiązujące go rocznicy Powstania Warszawskiego. O ich organizacji informuje Maciej Downar Zapolski vel Nurkiewicz prezes Zarządu Koła Środowiska Zgrupowania Stołpecko - Nalibockiego i rodzin AK.

opr.s/
komentarze
nina01.08.2016, 18:24
Znów przebieranka? Myślałem ze choć powstańcom odpuszczą.
magda01.08.2016, 17:29
tylko nie przebierańcy
AK01.08.2016, 15:39
nie słuchamy członków PO z miasta w tym Macieja Tadeusza Marka śmierdzi szambem nienawiści.
do j01.08.2016, 12:54
blagam nie sluchajcie tego osobnika o nazzwie j!
j31.07.2016, 19:23
błagam ! nie przebierajcie się za powstańców , uszanujcie tych bohaterskich
żołnierzy , nie inscenizujcie "rekonstrukcji"
Zobacz pełną wersję podhale24.pl