31.07.2016, 13:48 | czytano: 1779

Polki Folki VI - zapowiedź

Największy pokaz mody FOLK w kraju. Ten pokaz obrazuje, że Polska moda ma swoje mocne korzenie w tradycji, a zmiksowana z wyobraźnią młodych projektantów ma swój nowoczesny całkowicie inny wymiar i charakter. Pokaz „POLKI FOLKI” odbywa się u podnóża Tatr.
Prezentacja charakteryzuje się mieszanką stylu tradycyjnych Podhalan, połączone z folklorem z całego świata. To nietypowe przedsięwzięcie cechuje oryginalność, wykonanie i sam scenariusz bogaty w występy artystów różnego formatu. Na wybiegu można zobaczyć archiwalne stroje tradycyjne, a także inspiracje i stylizacje dedykowanie obecnej chwili. Na pokazie można usłyszeć folkową muzykę ,w bardzo nowoczesnej aranżacji komputerowej i nie tylko. Program pokazu to ogromne show które jest jedyne w swoim rodzaju. To pokaz który obudzi w Was na nowo miłość do folkloru a to wszystko przygotowała dla Was Aneta Larysa Knap- projektantka mody, właścicielka marki „FOLK DESIGN” .
W tym roku, inspiracją jest kolejny żywioł – powietrze, a temat przewodni to MILITARIA & Folk.

Organizatorzy piszą:
"Już w 13 sierpnia, zaprosimy gości oraz wszystkich fanów mody FOLK do serca Podhala Nowego Targu na najwyżej położonym w Polsce lotnisku. Pierwszy raz impreza jest organizowana w plenerze i ma charakter otwarty. Stary hangar samolotowy + specjalnie postawiony namiot odpowiednio oświetlony i nagłośniony zamieni się w stację mody. Widzowie zgromadzeni na pokazie, będą mieli wrażenie że siedzą na pokładzie samolotu. Konferansjer wystąpi w garniturze pilota a stewardesy odpowiednio do kierunku lotu imprezy będą wydawały gościom komendy. Wybieg pokazu będzie zbudowany w towarzystwie starych zabytkowych samolotów, a sama impreza zakończy się odlotem balonów oraz nocnym pokazem lotów samolotów.

Na wybiegu wystąpią min, półfinalistki oraz finalistki Miss Polski Podhala 2016 oraz finalistki Miss Polski Nastolatek 2016. W trakcie imprezy przewidziane są także występy artystyczne takich artystów jak Madox. Moda prezentowana na wybiegu będzie połączeniem dwóch stylów militarnego oraz folk. Lotnicze klimaty a także etniczne i góralskie dodatki stworzą nowy wizerunek i pogląd na modę codzienną płynącą z lotniska z pod samych Tatr. Do pokazów zostanie odpowiednio wybrana muzyka z tekstem o lataniu, powietrzu oraz niebie. Całość reżyserii będzie miała spójność i określoną wyżej wymienioną tematykę."

POLKI FOLKI VI
Lotnisko w Nowym Targu
13 sierpnia godz. 20:00

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl