01.08.2016, 21:31 | czytano: 1854

Jeździecki weekend w Ludźmierzu (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Przy pięknej pogodzie na terenie hipodromu w Ludźmierzu Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie Pro-Nati zorganizowało V Zawody Jeździeckie w Ujeżdżeniu oraz w Skokach przez Przeszkody.
Wzięła w nich udział duża liczba zawodników - aż 69. Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w konkursie ujeżdżenia, natomiast w drugim dniu zmagali się w konkursie skoków przez przeszkody. W obydwu dniach łącznie można było zobaczyć 131 przejazdów. Swój konkurs mieli też najmłodsi początkujący jeźdźcy, których było aż 18.
W zawodach wystartowali zawodnicy z klubów sportowych tj.: PSJ Pro-Nati Ludźmierz, KS Dworna Rogoźnik, KJ Five Oaks, Stajnia Lider Wróblówka, SK Łopuszna, Stajnia Neptuno z Nowego Targu, Ranczo Hajnos Czarny Dunajec, Stajnia „Galicja” Beździedza , LKS Stragona Strzegom , Stajnia Mountain Riders Zakopane, Stajnia Konsul Kościelisko, Stajnia Beskid Łabowa oraz zawodnicy nie zrzeszeni.
 
W sobotnie popołudnie zwycięzcami zostali:

Konkurs nr 1 klasy L-4:

I miejsce JUSTYNA KRASOŃ, koń Wilma, PSJ Pro-Nati Ludźmierz
II miejsce KATARZYNA ULĘŻAŁKO, koń Rena S, PSJ Pro-Nati Ludźmierz
III miejsce ZOFIA BOCHEŃSKA, koń Miki, PSJ Pro-Nati Ludźmierz

Konkurs nr 2 klasy P-4:

I miejsce WIOLETA HAJNOS, koń Dobrwa, , LKS Stragona Strzegom
II miejsce WIOLETA HAJNOS, koń Donna Dorada, , LKS Stragona Strzegom
III miejsce KAROLINA KRSOŃ, koń Draco, PSJ Pro-Nati Ludźmierz

Drugi dzień zawodów- Skoki przez Przeszkody, nagrodzeni zostali:

Konkurs nr 1- 50 cm - z trafieniem w normę czasu:

I miejsce MARCIN MIĘTUS, koń Terra Incognita, Stajnia Lider Wróblówka
II miejsce ANNA BIERNACKA, koń Rosa, Stajnia Lider Wróblówka
III miejsce JOANNA SIUDYŁA, koń Wiwien, Stajnia „Galicja” Beździedza

Konkurs nr 2 - 70 cm - z trafieniem w normę czasu:
I miejsce KAMILA CZAJA, koń Obca-W, Stajnia „Galicja” Beździedza
II miejsce KAMILA CZAJKA, koń Odessa-W, Stajnia „Galicja” Beździedza
III miejsce JANKA ZACHEROVA, koń Aramis, JO MŠK Kežmarok Ranč Čajka

Konkurs nr 3 - 80 cm – zwykły:

I miejsce ALEKSANDRA BACHLEDA-SZELIGA, koń Lolek, Stajnia Konsul Kościelisko
II miejsce PAULINA ŚLIWA, koń Strzelec, Stajnia Konsul Kościelisko
III miejsce KAMILA CZAJKA, koń Obca-W, Stajnia „Galicja” Beździedza
Konkurs nr 4 - 100 cm - zwykły z rozgrywką:

I miejsce RENATA KOMPERDA, koń Fraktal, PSJ Pro-Nati Ludźmierz
II miejsce JULIA IMIOŁO, koń Camaro, KJ Five Oaks
III miejsce ARADIUSZ BRZYZEK, koń Cerenaika, Stajnia Neptuno Nowy Targ
 
Konkurs Tatarski dla dzieci:

I miejsce JULIA CHOWANIEC
II miejsce KAROLINA CZERWIŃSKA
III miejsce OLGA CHRZANOWSKA

Wszystkim zawodnikom, gościom i osobom , które zaangażowały się w prace przy zorganizowaniu zawodów, organizatorzy serdecznie dziękują. Zawody mogły się odbyć dzięki hojności sponsorów, którym organizatorzy również dziękują, a byli to:

Starostwo Powiatowe Nowy Targ, Stajnia Neptuno Nowy Targ konie andaluzyjskie Ilona Majewska i Vilma Klauzkinie, Ubojnia Stanisław Biela Stare Bystre, Firma WOJAS Sp. z.o.o, Chochołowskie Termy Sp. z o.o., Centrum Stomatologiczne Urbaniak, Transport Krajowy i Międzynarodowy Ścisłowicz, Architekci Korn&Szlachtowski&Szatko, Firma Budowlana Jyndrek, Oknoplast Iwona i Jerzy Górski, Gabinet stomatologiczny Danuta i Artur Dewera Ludźmierz, Firma GROSS Czarny Dunajec, Galeria Nowotarska Buy & Flay oraz Telepizza, Stadnina Koni Dworna w Rogoźniku, Katering Hajan z Jabłonki - a także inni anonimowi.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/ zdjęcia Michał Adamowski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl