02.08.2016, 16:43 | czytano: 1200

Zespoły z Krościenka nad Dunajcem - ambasadorami kultury polskiej na Węgrzech

W niedzielne przedpołudnie goszczący w Pieninach Węgrzy z Val uczestniczyli we mszy św. w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku. Wierni zebrani w kościele w czasie mszy św. mogli wysłuchać religijnych, węgierskich pieśni.
Po mszy św. zespół wraz z burmistrzem obejrzał remizę i wyposażenie jednostki strażackiej w Krościenku n.D. O pracy strażaków-ochotników opowiadał im naczelnik tutejszej OSP Paweł Pierzga. W Val funkcjonują także strażacy – ochotnicy i właśnie stad wynikało zainteresowanie burmistrza Val funkcjonowaniem Ochotniczych Straży Pożarnych pienińskiej gminie.
Natomiast w czasie sobotniego spotkania zespołów regionalnych zespół Krościeńcany otrzymał oficjalne zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny do Val. Ponieważ po raz pierwszy polski zespół będzie gościem tego festiwalu, to ambasador Polski na Węgrzech przyjął honorowy patronat nad imprezą i będzie wspólnie z polskim zespołem reprezentował Polskę w węgierskim Val. Wrześniowy wyjazd na festiwal będzie wspólnym wyjazdem dwóch krościeńskich zespołów - Krościeńcany i Pieniny.

Źródło: Gminne Centrum Kultury w Krościenku
zobacz także
komentarze
mydlenie oczu02.08.2016, 20:58
czyżby nawykiem Krościenka kontynuacja mydlenia oczu ?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl