07.08.2016, 14:10 | czytano: 1815

Odkrywamy Pieniny - dzień z Pienińskim Parkiem Narodowym

pieniny24
KROŚCIENKO. Pieniński Park Narodowy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowali "spotkanie z Parkiem Narodowym." Od rana pracownicy PPN oprowadzali chętnych po wystawie przyrodniczej znajdującej się w budynku dyrekcji Parku w Krościenku. Po południu impreza przeniosła się do Amfiteatru Pod Wierzbą.
Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę o Pienińskim Parku Narodowym uczestnicząc w grach oraz konkursach przygotowanych przez jego pracowników. Na zwycięzców czekały cenne nagrody. Teresa Ciesielka bardzo ciekawie opowiedziała o faunie i florze Pienin. Przypomniała również podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać wędrując po terenie Parku.
Następnie na scenie zaprezentowali się członkowie szczawnickiego Stowarzyszenia 60+. Swoim przedstawieniem obfitującym w zabawne skecze z życia seniora wprawili publiczność w wyśmienity nastrój. Pokazali oni, że życie po sześćdziesiątce wcale nie musi być nudne. Na scenie Amfiteatru wystąpił początkujący zespół młodzieżowy „Czarne Słońce”.Następnie Teatr Małych Form Artystycznych zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy podczas przedstawienia „Lato u Kubusia Puchatka”. Zwieńczeniem dnia był występ zespołu Ahaju Fusion, który zabrał publiczność w muzyczną podróż po rejonie Andów. Pomimo zmiennej pogody imprezę należy zaliczyć do udanych.

Weronika Błażusiak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl