09.08.2016, 10:26 | czytano: 870

Górska wyprawa z Leszkiem Cichym

Aby zdobyć najwyższe góry świata nie zawsze potrzebne są wielkie przygotowania. Tym razem wystarczy nam jedno popołudnie, w czasie którego wiele z nich uda nam się odwiedzić. Nie zabraknie przy tym ciekawych górskich opowieści i dobrej muzyki.
W sobotę 27 sierpnia, Centrum Górskie Korona Ziemi zamieni się w prawdziwą siedzibę zdobywców. Każdy, kto przybędzie pod Babią Górę będzie mógł sam wejść na najwyższe szczyty każdego z kontynentów. Na wszystkich miłośników gór i chętnych na zdobycie całej Korony Ziemi przewodnik będzie czekał o godzinie 13.30. Warto zgłosić się wcześniej i zarezerwować miejsce, liczba miejsc „na szlaku” jest bowiem ograniczona.
Po zakończeniu tej przygody, zdobywcy będą mogli raz jeszcze poczuć klimat i stać się na moment częścią wielkich górskich wypraw. O takich będzie opowiadał sam Leszek Cichy - wytrwały zdobywca, znawca gór, himalaista i jeden z honorowych gości Centrum Górskiego Korona Ziemi. Nie da się ukryć, że w sercach wielu na zawsze pozostanie tym, który wspólnie z Krzysztofem Wielickim sięgnął zimą po najwyższą górę na Ziemi. Choć od tego momentu minęło ponad 36 lat to nadal pojawiają się wielkie emocje zawsze wtedy, gdy tylko usłyszymy nagranie z tamtego pamiętnego dnia. „Jesteśmy na szczycie” - do tych słów, przekazywanych wtedy do bazy z pewnością uda się powrócić raz jeszcze.

Na Mount Evereście jednak nie koniec. Leszek Cichy ma na swoim koncie poprowadzenie kilku zupełnie nowych tras. Wytyczył drogi na Gaszerbrum II, Aconcaguę i Yalung Kang, a więc zachodni wierzchołek Kanczendzongi, pod szczytem której zginęła zresztą najsłynniejsza polska himalaistka - Wanda Rutkiewicz. Leszek Cichy jest również pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty każdego z kontynentów.

Ten słynny himalaista jest na stałe związany z Centrum Górskim Korona Ziemi. Wszystko za sprawą makiety Mount Everestu. Opiekują się nią wspólnie z Krzysztofem Wielickim. To zatem dobry moment na to, aby „odwiedził” on swoją górę, a także wygłosił prelekcję. Rozpocznie się ona o 16, wcześniej należy jednak zarezerwować miejsce.

Po tych górskich emocjach przyjdzie czas na rozkoszowanie się muzyką. Na terenie Centrum Górskiego Korona Ziemi zagości Dom o Zielonych Progach i raz jeszcze pozwoli nam przenieść się w miejsca, o których marzymy lub na szczyty, które już udało nam się zdobyć. To będzie prawdziwa muzyczna uczta - zapraszamy na nią już o 18 i przypominamy, że wstęp na ten koncert jest darmowy.

mat. prasowy, s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl