13.08.2016, 18:44 | czytano: 1327

Trwa Zakopiański Festiwal Literacki. Spotkanie z Mariuszem Szczygłem (zdjęcia)

For. Piotr Korczak
Na placu Niepodległości w Zakopanem trwa Zakopiański Festiwal Literacki. Jednym z punktów programu było spotkanie z Mariuszem Szczygłem - laureatem Europejskiej Nagrody Literackiej.
Na placu od rana odbywały się także warsztaty dla dzieci, akcja bookcrossingu oraz spotkania z autorami w ramach Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej – promocja książki „Magia Nart” Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego oraz rozmowa z Bartłomiejem Kurasiem.
Po południu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki dla dzieci „Zdobyć koronę. Opowieści o Jerzym Kukuczce” Anny Czerwińskiej-Rydel.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Mariuszem Szczygłem - reporterem, dziennikarzem, założycielem Instytutu Reportażu i laureatem Europejskiej Nagrody Literackiej, które poprowadziła dr Małgorzata Majewska. Rozmowa dotyczyła różnych aspektów twórczości autora, w tym najnowszej książki "Projekt: prawda" łączącej współczesne teksty o własnym i cudzym życiu oraz powieść Stanisława Stanucha z 1959r. Pytania zadawała także publiczność,  a na zakończenie spotkania Mariusz Szczygieł podpisywał swoje książki.

Kolejnym festiwalowym wydarzeniem był jubileusz 20-lecia Wydawnictwa Czarne z udziałem redaktor naczelnej Moniki Sznajderman oraz zaproszonych przez nią gości: Mariusza Szczygła, Angeliki Kuźniak i Krzysztofa Vargi. Spotkanie poprowadził Maciej Krupa. Rozmowy z autorami oraz wspomnienia z 20 lat działalności wydawnictwa zwieńczyły życzenia i gratulacje od władz miasta, które wraz z kwiatami i urodzinowym tortem przekazali Zastępcy Burmistrza Wiktor Łukaszczyk i Agnieszka Nowak-Gąsienica.

Wydawnictwo Czarne jest znane zwłaszcza z współczesnej literatury faktu, tematyki podróżniczej oraz eseistyki, jest także partnerem pierwszej edycji zakopiańskiego Festiwalu.
Festiwal organizowany przez Burmistrza Miasta Zakopane oraz Miejską Bibliotekę Publiczną i Zakopiańskie Centrum Kultury potrwa do niedzieli. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia i spotkania z autorami oraz Targi Książki.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/ zdjęcia Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Stanisław S.15.08.2016, 14:49
Promocja książki Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego to jakaś porażka. Słama nie umie wydusić normalnego złowa i wręcz zniechęcała do książki, nie powiedziała nic konkretnego, wypowiedzi cechował infantylizm. Szatkowski konkretnie opisał publikację i można powiedzieć, że widać iż praca powstała jego ręką. Kuraś, totalnie wg mnie nie nadaje się na autora, przynajmniej książek. Te wystąpienia były idealnym punctus contra dla wystąpienia Szczygła czy Jagielskiego. Niestety Panowie i proszę Pani, zwłaszcza Pani, uczcie się od innych bo zginiecie marnie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl