14.08.2016, 19:40 | czytano: 1879

Festyn Sołecki w Krościenku nad Dunajcem

W krościeńskim Amfiteatrze Pod Wierzbą odbyła się V- ostatnia w tym sezonie Biesiada Pienińska połączona z Festynem Sołeckim Sołectwa Centrum.
W ramach spotkania na scenie zaprezentowali się: Grupa Taneczna z Tylmanowej, Dziecięcy Zespół Regionalny Maniowianie oraz Zespół Krościencanie, które przypłynęły do amfiteatru łodziami flisackimi. Odbył się również pokaz sztuczek przeprowadzony przez iluzjonistę Mario. Każdy chętny mógł na chwilę stać się jego asystentem.
Gabryel Marcinów - aktualny Mistrz Polski w trialu wspólnie z Sebastianem Cyrusem - zawodnikiem Mistrzostw Polski przeprowadzili krótki pokaz swoich umiejętności. Gwiazdą wieczoru był zespół „Alternatywa”. Na stoisku obok Amfiteatru twórcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich pokazywali swoje prace. Dodatkowo można było podziwiać prace wykonane przez Jaśka Kubika oraz jego uczniów w ramach projektu pt: „ Tajemnica Góralskich Portek”.

Biesiada Pienińska to Projekt Fundacji "Dzieci Pienin" pod patronatem Gminy Krościenko oraz GCK przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Imprezę prowadzili Józef Szałwia i Ryszard Wojtarowicz.

Weronika Błażusiak pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Obserwator14.08.2016, 22:37
Od paru lat,to nawet do lodówki strach zajrzeć,bo może wyskoczyć Jasiek i jego trombita.
Marek14.08.2016, 21:30
Zróbcie coś takiego jak za miedzą czyli w Łapszach Niżnych tam to była impreza Wielkie Spiskie Granie ....... A tu Jasiek i wszystko to samo od lat.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl