16.08.2016, 19:48 | czytano: 1422

VI Memoriał Im. Franciszka Tomaszkowicza (zdjęcia)

W Krempachach odbył się VI Memoriał Im. Franciszka Tomaszkowicza. W niedzielę o godz. 9.00 w miejscowym kościele odbyła się msza święta w intencji zmarłego Franciszka, zasłużonego sportowca i działacza samorządowego. Następnie delegacje złożyły na grobie zmarłego wiązanki kwiatów, zapaliły znicze i uczciły pamięć o nim minutą ciszy.
O godz. 13.00 na terenie boiska sportowego przy Publicznym Gimnazjum Im. Jana Pawła II rozpoczęły się zawody sportowe. Przywitania drużyn sportowych i kibiców dokonał sołtys Józef Pietraszek wraz z Marią Tomaszkowicz, małżonką zmarłego Franciszka oraz prezesem LKS Spisz Krempachy – Walentym Pietraszkiem. Minutą ciszy a następnie krótkim koncertem i tuszem w wykonaniu miejscowej strażackiej orkiestry dętej zapoczątkowano turniej sportowy.
Sezon festynowy w pełni, trudno jest o wolną ekipę sportowców, gdyż liga piłkarska już rozpoczęła się, część zaproszonych drużyn po prostu wycofała się, organizatorzy naprędce zmuszeni byli do wystawienia własnych drużyn juniorów i oldbojów.

W turnieju siatkarskim który po raz drugi odbył się na boisku o sztucznej nawierzchni, zapachniało wielkim sportem. Szkoda, że odbył się tylko jeden mecz pomiędzy zaprzyjaźnioną drużyną (od 1971 r) TJ Slavoj Spiska Biała (Spišská Belá) ze Słowacji a gospodarzami LKS Spisz Krempachy, który zakończył się zwycięstwem gości 2:1.

W turnieju piłkarskim uczestniczyły trzy drużyny gospodarzy: Spiszu Krempachy – Seniorzy, Juniorzy, Oldboje. W ramach rozgrywek ligowych odbył się mecz pomiędzy Skałkami Rogoźnik a Spiszem Krempachy. Po wyrównanym meczu wynik pozostał nierozstrzygnięty 1 :1 (1:0) przez co miejscowi stracili pierwsze ligowe punkty.

Po raz drugi w Memoriale rozegrano konkurencję „Bieg Po Zdrowie” na odległość 5 km przełajem. Do biegu zgłosiło się dziesięć kobiet i dwóch mężczyzn. Najlepszym biegaczem okazała Elżbieta Biernat. W biegu uczestniczył także pomysłodawca Józef Lorenc – radny i wiceprzewodniczący Rady Gminy Nowy Targ.

Najlepsi uczestnicy sportowych zmagań zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami, statuetkami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi, które ufundowała Rada Sołecka, Urząd Gminy Nowy Targ oraz osoby prywatne.

Podziękowanie od organizatorów dla stałego sponsora krempaskich drużyn rodzinę Helenę i Andrzeja Tomaszkowiczów wygłosił i wręczył pamiątkową statuetkę sołtys Józef Pietraszek.

Memoriał już na stałe wszedł do kalendarza imprez sportowych Krempach i gminy Nowy Targ. Zawody sportowe odbywały się w sportowej ale przyjacielskiej i upalnej aurze, na szkolnym gimnazjalnym obiekcie sportowym, licznie zebrani mieszkańcy kibicowali wszystkim drużynom. Do dyspozycji miejscowego społeczeństwa są boisko piłkarskie, o sztucznej nawierzchni także boisko do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, bieżnia 60 m oraz nowa siłownia zewnętrzna.

W czasie memoriału miejsce sportowych zmagań od południa aż do godzin wieczornych odwiedzały licznie całe rodziny, mając do dyspozycji dla dzieci wesołe miasteczko, siłownię, piaskownicę, rożen i bufet obficie zaopatrzony nad którym sprawowały pieczę dziewczęta z drużyny siatkarskiej.

O bezpieczeństwo zawodów zadbali strażacy, sędziowali: Dominik Surma, Józef Surma, Józef Pierzga, Mirosław Kaczmarczyk, Kazimierz Krzysztofek, komentowali wydarzenia: Józef Pietraszek – sołtys, Dominik Surma, Józef Lorenc, nagłośnienie prowadził Piotr Długi,

Zdjęcia i tekst opracował Franciszek Pacyga
Może Cię zainteresować
komentarze
piłkarz16.08.2016, 21:33
Franek kieby żył to by wytłumaczył jak Śpisoki mają ŻYĆ - Kolega z PIENIN- Franku Spoczywaj w SPOKOJU
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl