18.08.2016, 09:39 | czytano: 1655

Tegoroczne Wielkie Spiskie Granie za nami

Fot. Krzysztof Garbacz
W ubiegły weekend odbyła się kolejna edycja Wielkiego Spiskiego Grania. Było głośno i deszczowo, ale widzowie bawili się wyśmienicie.
W sobotę wystąpiły trzy zespoły: NOVVA, SKA Petarda i Heavy Way. W niedzielę bawiono się już od wczesnego popołudnia. Jako pierwszy wystąpił zespół regionalny Czardasz z Niedzicy oraz Orkiestra Dęta z Łapsz Niżnych. Potem śmiesznymi skeczami widownię zabawiał podhalański kabaret Truteń. Po kabareciarzach wystąpił niemiecki zespół The Mash Man.
Potem już nastał czas gwiazd: Najpierw wystąpił Mateusz Ziółko ze swoim zespołem, a po nim najbardziej znany polski zespół heavymetalowy – TSA.

Mimo, że pogoda nie dopisała, zgromadzona publiczność bawiła się świetnie. Tradycyjnie zbierano datki na cele charytatywne: tym razem na rehabilitację i leczenie chorej Iwonki – mieszkanki Niedzicy.

Organizatorzy gorąco dziękowali ludziom i instytucjom, bez pomocy których festiwal nie mógł by się odbyć, zwłaszcza wójtowi Gminy Łapsze Niżne Jakubowi Jamrozowi i dyrektorce Gminnego Ośrodka Kultury – Krystynie Maliniak.

Ośrodek Zdrowia w Łapszach Niżnych w pierwszy dzień zorganizował tzw. Białą Sobotę, podczas której lekarze udzielali darmowych porad lekarskich. 

Joanna Dziubińska, zdjęcia Krzysztof Garbacz
zobacz także
komentarze
impreza Łapsze...04.08.2017, 21:13
OCH społeczeństwo nie omieszka podziękować na pewno Wójtowi czy nawet p. Dyrektor że zorganizowali, taki festiwal głównie dla siebie, ale w 2018 r. przy następnych wyborach. Radnych też jakoś nie widać trochu jak by się wstydzili że głosowali za czymś czego do końca nie rozumieją. Ale wiadomo to Radni z długo letnim doświadczeniem. Jedni zarobili społeczeństwo nic nie zyskało i tak dalej i ta tak dalej.
baca23.08.2016, 11:20
ha ha ani jedni ani drudzy. Mądrzy byli na Pikniku Lotniczym bo na spiskim graniu szalu nie było a poza tym za dużo imprez się zdublowało w okolicy :(
St@sek18.08.2016, 10:22
Zaraz się wysypią komentarze.....ciekawe którzy będą pierwsi?? Ludzie Dziubana, czy dworzanie Jamroza??
Zobacz pełną wersję podhale24.pl