02.09.2016, 16:43 | czytano: 978

Wakacje z biblioteką

Podczas tegorocznych wakacji dzieci i młodzież odwiedzająca biblioteki publiczne w gminie Nowy Targ mogła znaleźć wiele ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu.
Biblioteki publiczne przygotowały wiele ciekawych propozycji dla chętnych. Nie lada atrakcją w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie była wycieczka śladami Jaskini Obłazowej i warsztaty plastyczne z Marią Wnęk, podczas których dzieci metodą decoupage zdobiły butelki i farbami akrylowymi malowały pejzaże.
W Bibliotece Publicznej w Pyzówce i Rogoźniku podczas warsztatów ceramicznych, które poprowadziła Maria Mrożek dzieci wykonały medale. Odbyły się tu także zajęcia przyrodnicze i warsztaty kulinarne.

W Bibliotece Publicznej w Nowej Białej pod kierunkiem bibliotekarki dzieci malowały kamienie i wykonały bukiety kwiatów.

Natomiast w Bibliotece Publicznej w Ludźmierzu dzieci robiły papierowe zabawki, pudełka na skarby i zakładki.
W Bibliotece Publicznej w Ostrowsku odbywały się zajęcia filmowe.

W Bibliotekach Publicznych Lasku i w Klikuszowej dzieci wykonały kolaż postaci z bajek.
Z kolei w Bibliotece Publicznej w Krauszowie na zajęciach plastycznych mali artyści zamienili bibliotekę w łąkę pełną kwiatów, motyli i biedronek. W trakcie tych wszystkich wspólnych spotkań nie mogło zabraknąć książki i poznania nowych bohaterów. Ponadto uczestnicy zajęć podczas wspólnych spotkań mogli pograć w gry planszowe, bilard, tenis, gry ruchowe, kalambury, zgadywanki, spotkać się przy grillu, pobawić się w teatr, pograć w kręgle z butelek po wodzie, wspólnie porozmawiać i pośmiać się. Nie można pozwolić na nudę, lub tkwić wiele godzin przed monitorem komputera. Wspólne, aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników, to bezcenny czas ubogacający każdego młodego człowieka. Dziękujemy wszystkim bibliotekarzom za zaangażowanie i włączenie się w akcję „Wakacje z książką i nie tylko..”.
Uczestnikom za dobry humor i ciekawe pomysły. Prowadzącym za ciekawe i twórcze zajęcia. Życzymy wszystkim uczniom owocnego roku szkolnego i zapraszamy do pogłębiania wiedzy poprzez korzystanie ze zbiorów naszych bibliotek.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl