12.09.2016, 16:33 | czytano: 1363

Plenerowa impreza dla niepełnosprawnych na lotnisku w Nowym Targu

21 września na nowotarskim lotnisku, w rezerwacie "Bór na Czerwonem"i przy restauracji Rancho Lot odbędzie się integracyjna impreza plenerowa „Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Edycja trzecia”.
W programie imprezy m.in. zwiedzanie lotniska, spacer po ścieżce edukacyjnej, namiot edukacyjny, warsztaty edukacyjne na temat przyrody gorczańskiej, gry i zabawy sportowe, kącik plastyczny, mini park linowy, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy strzeleckie, pokaz walki szablą historyczną Go Now – Klub Oręża Dawnego Klinga, pokaz walki szablą historyczną Go Now - Klub Oręża Dawnego Klinga z udziałem uczniów SOSW nr 1 w Nowym Targu, catering dla uczestników imprezy.
Do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami z terenu subregionu podhalańskiego (powiaty: nowotarski, suski i tatrzański). Udział jest bezpłatny. Aby wziąć udział w wydarzeniach należy przesłać formularz zgłoszeniowy. Więcej informacji na stronie: www.soswnr1.nowytarg.pl.

Organizatorem spotkania est Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Nowym Targu. Imprezę współorganizują: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy oraz Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.

oprac. r/ źródło: organizatorzy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl