18.09.2016, 12:40 | czytano: 2764

XXX-lecie TPSP na zamku w Niedzicy

Do 30 września br. w Sali Gotyckiej Zamku Dunajec w Niedzicy prezentowana jest wystawa zbiorowa prac członków szczawnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Na wystawie znalazło się 51 prac piętnastu członków wchodzących w skład o/Szczawnica TPSP, w dziedzinie: malarstwo olejne, pastelowe, na szkle, witraż, rzeźba, grafika, haft, fotografia, ikona.
Wystawa wchodzi w skład tegorocznych obchodów 30. lecia szczawnickiego oddziału, w ramach których artyści zostali zaproszeni przez dyrektor Zamku Dunajec Ewę Jaworowską – Mazur, do pokazania swego dorobku licznym gościom zwiedzającym zabytek. A trzeba przyznać, że dzieła szczawnickich twórców wspaniale prezentują się na tle szarych ścian zamku, dodając koloru i kolorytu surowym murom oraz dostarczając wielu wrażeń artystycznych zwiedzającym.
Wernisaż wystawy odbył się 10 września w kameralnym gronie, w którym znaleźli się: dyrektor E. Jaworowska – Mazur, prezes oddziału Szczawnica TPSP Anna Malinowska oraz artyści i sympatycy zdolnych plastyków.
Alina Lelito
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl