21.09.2016, 16:21 | czytano: 2727

Kolejowa wycieczka dla dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (zdjęcia)

Już po raz drugi Oddział Małopolski Przewozów Regionalnych zorganizował wyprawę pełna trakcji atrakcji dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu.
W tym roku dzieci miały okazję odbyć krótką podróż pociągiem, zwiedziły obiekty kolejowe w Suchej Beskidzkiej, słynny pociąg papieski. Pracownicy Przewozów Regionalnych i funkcjonariusze SOK opowiadali dzieciom o swojej pracy.
- W programie znalazły się m.in. zwiedzanie hali napraw, warsztatów specjalistycznych, magazynów, sali szkoleń maszynistów oraz pociągu papieskiego – jedynego pociągu na świecie upamiętniającego postać Jana Pawła II, skonstruowanego przez brać kolejową w podziękowaniu za pontyfikat Papieża Polaka. Pracownicy Przewozów Regionalnych opowiedzieli dzieciom m.in. o budowie pociągu, a funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei o swojej służbie. Ponadto dzieci zwiedziły Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej. Na zakończenie, dzieci pojechały pociągiem na trasie Sucha Beskidzka – Chabówka - wymienia Sylwia Penc rzecznik prasowy PR.

- Kilkuletnia współpraca Oddziału Małopolskiego z ośrodkiem skutkuje rozszerzeniem proponowanego przez nas programu. Ilekroć dyrekcja ośrodka i wychowawcy uznają, że proces dydaktyczno–wychowawczy należy poszerzyć o różnego rodzaju wycieczki do muzeów, obiektów przemysłowych, tylekroć Przewozy Regionalne udzielają stosownej pomocy. Tym razem młodzież była zainteresowana zwiedzeniem naszych obiektów w Suchej Beskidzkiej służących do utrzymania taboru. To co dla nas może wydawać się zwykłą codziennością, dla takich dzieci staje się czymś niezwykłym. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z ośrodkiem. Dołożymy wszelkich starań aby urozmaicić nasz program, będący elementem tak ważnego procesu dydaktycznego – dodaje Andrzej Siemieński, dyrektor Oddziału Małopolskiego Przewozów Regionalnych.

mat. pras. opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl