06.10.2016, 20:24 | czytano: 3277

II Animuję Moje Miasto 2016. 15 Międzynarodowy Dzień Animacji w Nowym Targu (zapowiedź filmowa)

zdj. Studio Filmowe Effata Anima”
II Animuję Moje Miasto 2016 będzie już 2. edycją imprezy organizowaną w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji, w tym roku obchodzonego po raz 15. Nadchodząca odsłona odbędzie się w dniach od 29 - 30 października w Nowym Targu w Miejskim Ośrodku Kultury.
Już po raz kolejny staramy się zainteresować mieszkańców Nowego Targu: dzieci, młodzieży, a także dorosłych tematyką filmu animowanego. Celem obchodów jest ukazanie zakresu i osiągnięć animacji, która otacza nas z każdej strony.
Program imprezy, jak co roku to pokazy filmów animowanych z różnych krajów, przygotowane specjalnie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Animacji; pokaz dziecięcych filmów animowanych; warsztaty animacji dla dzieci prowadzone przez Studio Filmowe Effata Anima.Dla przypomnienia Międzynarodowy Dzień Animacji obchodzony jest na całym świecie, co roku w wokół daty 28 października. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem dokładnie w 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile’a Reynauda. Obchody w Polsce odbywają się od 6 lat równolegle w największych miastach (m.in.: Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Bydgoszcz).

W ubiegłym roku gościliśmy w Nowym Targu animacje twórców z całego świata, m.in. z Australii, Portugalii i Grecji, a także znanych nowotarskiej publiczności Martę i Cezarego Skrockich. Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Roman Baran, od lat pracujący w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej.

Anna Jagoda Mrożek Dyrektor Artystyczny Festiwalu


ANIMUJĘ MOJE MIASTO organizuje Studio Filmowe Effata Anima z Nowego Targu prowadzone przez Annę Jagodę Mrożek wraz grupą wolontariuszy.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl