09.10.2016, 00:10 | czytano: 1805

Najpiękniejszy zabytek w oczach młodych podhalan (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W Muzeum Stylu Zakopiańskiego w Willi Koliba otwarta została pokonkursowa wystawa "Najpiękniejszy zabytek w Twoim otoczeniu”. Konkurs dla dzieci i młodzieży z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego organizowany był przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" oraz Towarzystwo Opieki nad Zabytkami we współpracy z Muzeum Tatrzańskim.
Podczas wernisażu jury wręczyło nagrody laureatom konkursu.
Konkurs organizowany jest od 2001 roku. Ma na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na piękno budynków zabytkowych, ich znakomite proporcje, bogactwo form i detali oraz wychowywać młodzież w duchu poszanowania i świadomości wartości i znaczenia swoistych świadków historii, jakim są zabytki architektury.

Na tegoroczną edycję nadesłano 188 prac z 14 placówek całego Podhala. Prace oceniane były w sześciu kategoriach plastycznych: rzeźba w drewnie, ceramika, malarstwo na szkle, malarstwo na papierze, rysunek i grafika w czterech przedziałach wiekowych: do 7 lat, 8-11 lat, 12-15 lat i powyżej 15 lat. Sześcioosobowa komisja składająca się z przedstawicieli organizatorów konkursu oraz sponsorów: Starostwa Tatrzańskiego i Urzędu Miasta Zakopane wyłoniła 104 laureatów.

Przyznano: 5 nagród specjalnych, 47 nagród i 42 wyróżnienia; 15 osób wyróżniono ekspozycją ich prac na wystawie.

Pełna lista laureatów dostępna jest tutaj.

oprac.pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl