14.10.2016, 10:47 | czytano: 1973

Wybierz życie - obrona przed rakiem szyjki macicy

W sali obrad Urzędu Miasta w Nowym Targu odbyło się szkolenie pt. „Profilaktyka raka szyjki macicy-zadanie dla każdego”.
Szkolenie zostało zorganizowane w ramach programu edukacyjnego „Wybierz Życie –Pierwszy Krok” przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Nowym Targu, dzięki pomocy Fundacji MSD Dla Zdrowia Kobiet.
Adresatami szkolenia byli nauczyciele realizujący program w szkołach oraz pracownicy socjalni z Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Wykład pt. „Skuteczna profilaktyka zakażeń HPV i raka szyjki macicy- co nowego w Polsce i na świecie- wygłosiła dr Jagoda Jaworska- specjalista ginekolog-położnik, natomiast Pani Małgorzata Stelmach- prezes Fundacji MSD dla Zdrowia Kobiet, mówiła na temat zdrowia kobiet- ile naprawdę wiemy o sobie? I dlaczego Polki nie robią cytologii?.

Poza tym omówiona została metodyka programu oraz dobre praktyki i doświadczenia w realizacji „Wybierz Życie-Pierwszy Krok”. Program WŻPK adresowany do uczniów I klas szkół ponadgimnazjalnych, realizowany jest we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie nowotarskim, nieprzerwanie od 2009 roku. Strona programu http://www.pierwszykrok.edu.pl/.

Źródło: PSS-E Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl