15.10.2016, 09:30 | czytano: 2293

XX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie "Stabat Mater"

Fot. Andrzej Habina
W dniach 28-30 października w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbędzie się XX Festiwal Piosenki Religijnej na Orawie „Stabat Mater". Ostateczny termin zgłoszeń do przesłuchań konkursowych mija 21 października.
Festiwal ma charakter otwarty dla wszystkich polskich, jak i zagranicznych uczestników wykonujących utwory o wartościach chrześcijańskich. W piątek i sobotę odbędą się przesłuchania konkursowe, w trakcie których wykonawcy będą oceniani przez Komisję Artystyczną w dwóch kategoriach: solistów oraz zespołów i scholi. Festiwal ma charakter przeglądu stopniowanego w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci (do lat 14) oraz młodzież i dorośli. Niedziela jest natomiast dniem koncertu laureatów.
Jak można przeczytać w regulaminie wydarzenia, „Celem Festiwalu jest: spotkanie młodzieży, dzieci i dorosłych, aby wspólnie wychwalać Boga poprzez wielki dar muzyki i śpiewu, pogłębianie wspólnego radosnego przeżywania takich wartości jak: wiara, kultura i dobre obyczaje, ukazanie pracy i wysiłku wielu wykonawców piosenki religijnej, którzy przez muzykę i śpiew krzewią wartości chrześcijańskie”.

Festiwal każdego roku cieszy się dużą popularnością – w poprzedniej edycji w przesłuchaniach wzięło udział ponad 300 uczestników, a dwa lata temu było ich nawet ponad 400.

Kartę zgłoszenia oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce: www.ockorawa.pl.

Organizatorami Festiwalu są: Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, Orawska Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce.

ah/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl