16.10.2016, 12:56 | czytano: 795

Przegląd filmowy zmienia formułę na festiwalową

Organizatorzy reaktywowanego w Zakopanem po latach Przeglądu Filmów o Sztuce chcą, aby w przyszłym roku miał on już formułę festiwalu. Zmianie ulegnie prawdopodobnie też termin imprezy. Miałaby się ona odbywać wiosną, lub późną jesienią.
- Pamiętamy, że Przegląd Filmów o Sztuce towarzyszył salonom marcowym – mówi Beata Majcher dyrektorka Zakopiańskiego Centrum Kultury. - W przyszłorocznej działalności wystawienniczej galerii wracamy do prezentacji marcowych w Miejskiej Galerii Sztuki. Osoby, które były zaangażowane w organizację Festiwalu też popierają pomysł, aby zmienić termin Festiwalu. Jednak na razie bałabym się mówić o przyszłorocznej dacie. Przyznam, że mamy zbyt mało czasu chociażby na zrobienie kwerendy co jest dostępne na rynku. Mi jest bliższa data jesienna - dodaje.
Jak mówi dyrektor ZCK , Stowarzyszenie Filmowców Polskich bardzo chwaliło zakopiański przegląd.

Przypomnijmy przez ponad trzydzieści lat pod Giewontem spotykali się nie tylko twórcy filmów o sztuce, ale również krytycy, historycy, malarze, rzeźbiarze, graficy i ludzie niezwiązani ze sztuką.

W tym roku na przełomie września i października w ramach reaktywowanego Przeglądu Filmów o Sztuce można było zobaczyć filmy o wybitnych artystach takich jak Władysław Hasior, Tadeusz Brzozowski, Antoni Kenar, Grzegorz Pecuch, Witkacy, Antoni Rząsa czy Alina Szapocznikow. Zaprezentowano prawie 30 filmów.

js/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl