23.10.2016, 11:13 | czytano: 3422

Jubileuszowy Rajd Żubrów. Kolejny triumf Zasady (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
Po raz 50. na małopolskich drogach gościł Rajd Żubrów. Rozgrywany przez byłych zawodników, działaczy oraz sympatyków sportu samochodowego wyścig zainicjowany został przez Sobiesława Zasadę, który właśnie w 1966 roku zdobył pierwszy tytuł Mistrza Europy.
W Zakopanem, pod hotelem Kasprowym, miała miejsce meta wyścigu. Zwyciężyli w nim Sobiesław Zasada z małżonką Ewą. Dla najbardziej utytułowanego polskiego rajdowca była to 15 wygrana w Rajdzie.
Na trasie rozegranych zostało 10 prób sportowych i 1 próba zręcznościowa. Minimalny wiek kierowców, którzy startować mogli w rajdzie to 30 lat. Dopuszczone zostały samochody wyłącznie seryjne o nadwoziu zamkniętym (bez modyfikacji sportowych). Na trasie nie można było korzystać z serwisu.