27.10.2016, 08:20 | czytano: 2485

Złote gody w gminie Łapsze Niżne (zdjęcia)

zdj. Urząd Gminy w Łapszach Niżnych
W tym roku w Łapszach Niżnych jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 15 par.
Są to: Jadwiga i Roman Biedroń, Anna i Andrzej Bigos, Anna i Jan Cudecka, Irena i Franciszek Drążek, Anna i Stefan Dudas, Anna i Michał Chmiel, Helena i Józef Husi, Stefania i Sebastian Kania, Maria i Wendelin Krempaska, Anna i Józef Łojek, Maria i Andrzej Łojek, Małgorzata i Jan Molitoris, Cecylia i Jan Pawlica, Zofia i Jan Pojedyniec, Helena i Józef Willman.
Dostojni Jubilaci przywitani zostali przez Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Ludmiłę Wojtas słowami „mija 50 lat od chwili kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe, decydując się pójść razem przez życie, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością, budować wspólne życie na mocnym fundamencie miłości, przyjaźni i zaufaniu. Te wspólne lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to piękny wzór i przykład dla młodych pokoleń, wstępujących w związek małżeński.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za ofiarną miłość, przykład życia, za cierpienia, łzy i radości, za każdy siwy włos na Waszej skroni Szanowni Jubilaci Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Was Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Akt dekoracji jest niejako oficjalnym przypieczętowaniem ze strony państwa prawdy o wzorze Waszych małżeństw dla innych, a równocześnie wyrazem nadziei, że nadal będziecie służyć swym przykładem i doświadczeniem dla dobra młodych pokoleń. Niech nadchodzące dni, miesiące, lata będą dla Państwa pełne optymizmu i radości. Niech upływają Wam w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, a błogosławieństwo Boże dodaje Wam siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu. Bądźcie dla siebie ziarnem pieprzu i szczyptą soli, tym co cieszy i tym co boli. Trwajcie razem gdy miłość w rozkwicie i gdy ku jesieni swe kroki skieruje życie. Szczęść Wam Boże”.

Dekoracji medalami za „Długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta RP dokonał wójt Gminy Jakub Jamróz wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy Zdzisławem Majerczakiem i skarbnikiem Gminy Jackiem Jachymiakiem. Jubilatom wręczono pamiątkowe dyplomy i kwiaty oraz upominki.
Wójt wyraził swoje wielkie uznanie i podziw dla Jubilatów życząc im długich i pogodnych lat w zdrowiu, wszelkiej pomyślności, radości, życzliwości i ciepła rodzinnego na dalsze lata oraz pogratulował zebranym tak długiego stażu małżeńskiego.

UG Łapsze Niżne, opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl